سرویس چیلر

هیچ‌ کسی نمی‌ تواند اهمیت بسیار زیاد چیلر ها تعمیر چیلر و سرویس چیلر را انکار کند. این محصولات خارق‌ العاده به ما اجازه می‌ دهند تا در روز های گرم، دمای مورد نظر خود را در محیط‌ های گوناگون تعیین کنیم. هر دستگاهی به خصوص دستگاه‌ هایی که به شکل مکانیکی و الکترونیکی فعالیت می‌ کنند، باید به طور کامل و به شکل دوره‌ ای سرویس شوند. تجربه نشان داده است که این نوع سرویس‌ ها می‌ توانند به راحتی منجر به افزایش عمر مفید دستگاه‌ های گوناگون شوند. سرویس چیلر به مجموعه‌ ای از مراحل مختلف گفته می‌ شود که طی آن می‌ توان کارکرد دستگاه را بهبود بخشید و عمر آن را افزایش داد.

سرویس چیلر هم برای چیلر های صنعتی و هم برای چیلر های خانگی دارای اهمیت فراوانی می باشد. عدم توجه به این موضوع می‌ تواند منجر به ایجاد مشکلاتی مانند آسیب‌ دیدگی بخش‌ های اصلی دستگاه و نهایتاً خراب شدن آن شود. به همین دلیل، اغلب توصیه می‌ شود که سرویس در یک بازه زمانی خاص انجام شود.

در طی این فرایند، قسمت‌ های گوناگون چیلر به طور کامل مورد بررسی قرار می‌‌ گیرند و در نهایت، با توجه به شرایط کلی‌ سیستم نسبت به حل مشکلات آن‌ اقدام می‌ شود. این نوع سرویس باید حتماً توسط مراکز معتبری همچون شرکت توانار انجام شود. در ادامه مقاله قصد داریم صفر تا صد مراحل و نکات مربوط به سرویس انواع چیلر های تراکمی را توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

خدمات ما
اگر به خدمات سرویس چیلر نیاز دارید، تماس بگیرید

بهترین زمان سرویس و نگهداری از چیلر

کاملاً طبیعی است که مهم‌ ترین پرسش کاربران در مورد سرویس چیلر، به بهترین زمان جهت انجام این کار مرتبط باشد. در واقع باید بیان کرد که این امر از مهم‌ ترین موضوعاتی به شمار می‌ آید که کلیه افراد باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند. از زمانی که چیلر برای اولین بار مورد استفاده قرار می‌ گیرد، باید برنامه منظمی جهت انجام سرویس‌ های دوره‌ ای آن تعیین شود.

به طور کلی، توصیه شده است که چیلر های تراکمی تهویه مطبوع عموماً هر سال حداقل یک بار به طور کامل سرویس شوند. این موضوع هیچ ربطی به مارک چیلر شما ندارد و باید حتماً آن را مد نظر قرار دهید. در رابطه با چیلر های صنعتی پیشنهاد می‌ شود که هر سال دو بار سرویس‌ دهی صورت بگیرد. در این حالت می‌ توان مطمئن بود که چیلر در شدید ترین شرایط نیز به خوبی به فعالیت خود ادامه می‌ دهد.

بهترین زمان سرویس چیلر و نگهداری

در بعضی از موارد، گاهی به نیمه سال نرسیده‌ ایم، اما ساعات کاری چیلر آن ‌قدر زیاد بوده است که سرویس چیلر باید حتماً انجام شود. در واقع، اگرچه توصیه شده است که این امر به شکل سالانه انجام شود، اما اگر چیلر شما به شکل مداوم در حال کار است، قاعدتاً سرویس کردن آن نیز باید مد نظر قرار بگیرد. به عنوان نمونه، به ازای هر پنج هزار ساعت کارکرد چیلر انجام یک سرویس کامل ضروری خواهد بود.

در این بین، شما می‌‌ توانید برای سرویس کردن چیلر های خود بازه‌ های زمانی کوتاه‌ تری را نیز انتخاب کنید. هر چه فاصله زمانی سرویس‌ چیلر کمتر باشد، می‌ توان از بابت کارکرد بدون دردسر دستگاه اطمینان خاطر بیشتری پیدا کرد. اگر این امکان برایتان وجود دارد، در پایان هر فصل اقدامات لازم جهت سرویس کردن چیلر را انجام دهید. چنین برنامه‌ ریزی خاصی به شما کمک می‌ کند تا برای سال‌ های متمادی از چیلر تراکمی خود در منزل یا محیط‌ های صنعتی استفاده کنید.  

سرویس اولیه چیلر با شروع فصل گرما

از اصلی‌ ترین بازه‌ های زمانی که در آن باید سرویس چیلر را مورد توجه قرار داد، شروع فصل گرما است. همه ما با این موضوع آشنا هستیم که چیلر ها در این فصل نقش مهمی را بر عهده می‌ گیرند و به همین دلیل، باید به محض شروع فصل گرما برای سرویس کردن آن‌ ها اقداماتی را انجام داد. این موضوع تنها مختص به چیلر نیست و می‌ توان آن را در رابطه با هر نوع وسیله سرمایشی دیگری نیز بیان کرد.

بیشترین کارکرد چیلر مربوط به این فصل است؛ بنابراین انتظار می‌ رود که سرویس به شکل کاملاً جزئی و با رعایت کلیه نکات مهم صورت بگیرد. عدم دقت در این فرایند موجب می‌ شود که سیستم به دلیل عملکرد شبانه روزی توان خود را از دست بدهد و یا بعضی از قطعات آن نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا کنند. با یک سرویس دقیق می‌ توان به طور کامل از چنین مشکلاتی دوری کرد.

سرویس اولیه با شروع فصل گرما

شاید بپرسید که سرویس اولیه چیلر در زمان آغاز فصل گرما شامل چه مواردی است؟ در پاسخ به این پرسش رایج باید بگوییم که سرویس مذکور از بخش‌ های متنوعی تشکیل می‌ شود که هر یک از آن‌ها حائز اهمیت هستند و نمی‌ توان هیچ یک را پشت گوش انداخت. اولین مرحله، پاک‌ سازی صافی پمپ فن کویل و یا برج خنک کننده چیلر است.  

پس از آن، نوبت به پاک‌ سازی کندانسور می‌ رسد که باید با ظرافت خاصی صورت بگیرد. در گام بعدی از سرویس چیلر باید به سراغ برج خنک‌کننده یا Cooling tower برویم و محفظه مختص به آن را کاملاً تمیز کنیم. سپس باید نسبت به اسید شویی چیلر اقدام کرد و بلافاصله بعد از آن هواگیری لوله‌ های آب به وسیله دستگاه‌ های کاملاً ویژه را انجام داد. پیش از روشن کردن چیلر نیز روغن کمپرسور به طور کامل چک می‌ شود تا در صورت کمبود یا عدم گردش کافی؛ علت بررسی و رفع عیب می شود و در صورت نیاز مقداری روغن به آن اضافه می گردد.

نکته مهم

معمولاً یک مرحله دیگر نیز به مراحلی که در بخش قبلی به آن‌ ها اشاره کردیم، اضافه می‌ شود. این مرحله شامل چک کردن کامل فشار مکش و دهش کمپرسور دستگاه است. این مرحله از بررسی شامل قسمت‌ های مختلفی همچون چک کردن مقدار دمای خروجی چیلر نیز است. با توجه به همین لیست می‌ توان به راحتی دریافت که سرویس کردن چیلر امری ویژه، تخصصی و کاملاً حرفه‌ ای محسوب می‌ شود و باید توسط متخصصانی همچون کارشناسان توانار انجام شود.  

خدماتی که در سرویس چیلر انجام می‌شود :

در قسمت‌ های قبلی مشخص شد که چرا سرویس چیلر اهمیت بالایی دارد و به چه علت باید حتماً آن را جدی گرفت. خدماتی که در زمان سرویس کردن چیلر انجام می‌ شوند؛ نیز باید مورد بررسی قرار بگیرند تا بتوان درک بهتری نسبت به این موضوع داشت. در حالت کلی، خدمات سرویس چیلر به سه بخش اصلی تقسیم‌ بندی می‌ شوند که هر یک از آن‌ ها وابسته به یک قطعه خاص چیلر است.

سرویس مربوط به بخش کمپرسور چیلر

کمپرسور چیلر را می‌ توان از بخش‌ های اساسی این دستگاه دانست که عملکرد صحیح آن به صورت مستقیم بر کارکرد کلی دستگاه اثر می‌ گذارد. کمپرسور وظیفه دارد تا برای کارایی بهتر چیلر، فریون سرمازا (گاز مبرد) را به بهترین شکل ممکن به کار گیرد. اگر این بخش دچار مشکل خاصی شود، طبیعتاً امکان استفاده از گاز مبرد وجود ندارد.

خدمات سرویس چیلر

در زمان سرویس چیلر اولین بخشی که باید به سراغ آن رفت، همین بخش کمپرسور است. چنین موضوعی نشان می‌ دهد که کمپرسور چه در زمان فعالیت به شکل عادی و چه در زمان سرویس باید به عنوان اولویت اصلی در نظر گرفته شود. برخی از اقدامات مربوط به بخش کمپرسور شامل موارد زیر هستند:

 • بررسی میزان دما و توان بخش مکش
 • بررسی میزان دما و توان بخش مرتبط با دهش
 • بررسی مقدار روغن و همچنین میزان فشار و جریان گردشی مرتبط با آن

سرویس مربوط به بخش اواپراتور چیلر

سرویس کردن بخش اواپراتور نیز دارای مراحل گوناگونی است. اواپراتور وظیفه دارد تا گرمای مربوط به آب درون چیلر را با کمک فعالیت مداوم کمپرسور خنک نگه دارد. سرویس کردن اواپراتور باید به شکل ظریفی صورت بگیرد؛ زیرا این بخش خود شامل چندین قطعه مختلف است.

در زمان سرویس کردن چیلر تأکید زیادی بر مشاهده عایق‌ های اواپراتور می‌شود. این عایق‌ها منجر به عدم انتقال حرارت نامناسب به درون دستگاه خواهند شد و به همین دلیل، باید در زمان سرویس مورد بازبینی قرار بگیرند تا هیچ مشکلی برای دستگاه ایجاد نشود. برخی از اقدامات این بخش عبارت‌اند از:

 • بررسی میزان دما و فشار کلی سیال به درون دستگاه (ممکن است به جای سیال مایع، سیال هوا باشد)
 • بررسی دما و میزان فشار کلی سیال خروجی از درون چیلر (ممکن است به جای سیال مایع، سیال هوا باشد)
 • بررسی دمای عملکرد کلی اواپراتور
 • بررسی شرایط عایق‌های به کار رفته در اطراف اواپراتور

سرویس مربوط به بخش کندانسور چیلر

سرویس چیلر تنها مربوط به اواپراتور و کمپرسور نیست؛ زیرا کندانسور چیلر نیز باید طی برخی مراحل ویژه به طور کامل بررسی شده و هرگونه مشکل مربوط به آن برطرف شود. از کندانسور برای کنترل دمای کلی دستگاه کمک گرفته مي‌ شود.

کندانسور چیلر های تراکمی با نام چگالنده نیز معرفی شده است. در هر صورت، اهمیت دارد که عملیات سرویس چیلر شامل توجه به بخش کندانسور نیز باشد. در صورت رعایت همین نکته ساده می‌ توان از بابت کارکرد مداوم و صحیح دستگاه خیال کاملاً آسوده‌ ای داشت. در این خصوص انجام این امور ضروری است:  

 • بررسی کامل میزان دمای هوا و همچنین میزان دمای مبردی که در کندانسور چیلر قرار دارد.
 • بررسی کامل میزان دمای وارد شده و خارج شده از کندانسور
 • بررسی روند فعالیت موتور فن موجود در کندانسور هوایی چیلر
 • بررسی دلایل ایجاد هر گونه سر و صدای بیش از حد دستگاه
 • بررسی دلایل ایجاد هر گونه لرزش غیر عادی
 • بررسی سلامت کوئل بخش‌ های درونی کندانسور (در صورت احتمال بروز مشکل)

مراحل سرویس چیلر لزوماً به ترتیب اولویت طبقه‌ بندی نشده‌ اند؛ بنابراین در برخی از موارد، امکان دارد بر حسب نظر سرویس کار چیلر این موارد با اولویت‌ های متفاوتی انجام شوند. در این زمینه باید به تصمیم فرد متخصص احترام گذاشت.

سرویس مربوط به برج خنک کننده چیلر

برج خنک‌ کننده یکی از مهم‌ ترین و کاربردی‌ ترین اجزای سیستم‌ های تهویه مطبوع در جهان بوده و به همین دلیل، سرویس برج خنک کننده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که بخشی از خدمات سرویس چیلر به شمار می رود. این دستگاه که با نام کولینگ تاور (cooling tower) نیز شناخته می‌ شود، ابعاد و اندازه‌ های گوناگونی دارد، ولی همگی آن‌‎ها یک وظیفه را دنبال می‌ کنند ...

از سرویس خارج کردن چیلر آخر فصل گرما

همان ‌طور که پیش از شروع فصل گرما باید نسبت به سرویس چیلر تراکمی اقدام کرد، در پایان فصل گرما نیز باید اقداماتی برای خارج کردن آن از مدار انجام داد، البته این موضوع کاملاً به شرایط آب و هوایی محیط مورد نظر بستگی دارد. شاید تعجب کنید، اما در برخی از مناطق، گرما به حدی طولانی است که چیلر در کل سال تنها دو یا نهایتاً سه ماه از مدار خارج می‌ شود. در این خصوص، متخصصان امر می‌‌ توانند پیشنهادات خوبی جهت تعیین بهترین زمان برای خارج کردن چیلر از مدار پس از سرویس چیلر ارائه کنند.

اقداماتی که برای خارج کردن چیلر انجام می‌ شود، به طور کامل با مراحلی که در رابطه با راه‌ اندازی آن صورت می‌ گیرد، متفاوت هستند. اکثر افراد تصور می‌ کنند که تنها قطع انرژی مورد نیاز دستگاه و به طور کلی، خاموش کردن آن به معنای خارج کردن دستگاه از سرویس است، اما باید بیان کنیم که این تصور، یک تصور کاملاً غلط به شمار می‌ آید و نباید آن را درست دانست.

از سرویس خارج کردن چیلر
 

اولین گامی که باید در این زمینه انجام داد، تخلیه کردن کلیه آبی است که در اواپراتور چیلر کندانسور هوایی قرار دارد. احتمالاً می‌ دانید که با کاهش دما در فصول سرد، امکان یخ زدن آب درون دستگاه وجود دارد. وقتی که آب یخ می‌زند، حجم کلی آن افزایش پیدا می‌ کند. این موضوع به خودی خود می‌ تواند منجر به ترکیدن کلیه لوله‌ های اواپراتور شود که قطعاً هزینه بسیار زیادی را روی دست شما می‌ گذارد.

پس از خارج کردن آب، نوبت به خاموش کردن کلیه کلید های چیلر می‌ رسد. کلیدها که خاموش شدند و از عدم اتصال آن‌ ها اطمینان حاصل شد، درب تابلو برق با استفاده از یک قفل مناسب بسته می‌ شود تا امکان باز کردن آن توسط افراد غیر متخصص وجود نداشته باشد. به این ترتیب، آماده‌سازی چیلر برای فصل سرما به اتمام می‌ رسد.

سرویس چیلر تهویه مطبوع

چیلر های تهویه مطبوع عموماً در ساختمان ها  به کار می‌ روند. این دستگاه‌ ها یک زیر مجموعه خاص از چیلرها هوا خنک و آب خنک محسوب می‌ شوند که سرویس کردن آن‌ها باید به طور کامل و بدون هیچ ‌گونه کم‌ کاری صورت بگیرد. سرویس چیلر های تهیه مطبوع معمولاً شامل کلیه مراحلی است که پیش از این به آن‌ ها اشاره کردیم.

اگر چه این چیلر ها توسط شرکت‌ های گوناگونی به تولید می‌ رسند، اما این امر به هیچ وجه از اهمیت بالای سرویس کردن آن‌ها نمی‌ کاهد. اتفاقاً در بعضی از مناطق مسکونی استفاده از چیلر به شکل مداوم اتفاق می‌‌ افتد و در نتیجه، سرویس این دستگاه‌ ها باید با دقت بالایی انجام شود. چیلر های خانگی پیچیدگی زیادی ندارند و به همین دلیل، معمولاً مدت زمان سرویس آن‌ ها نسبت به سرویس چیلر های صنعتی کمتر است.

سرویس چیلر تهویه مطبوع

چیلر های تهویه مطبوع خانگی و مسکونی یک بخش بسیار مهم و اساسی دارند که شامل فن کوئل است. تقریباً در کلیه چیلر های تهویه مطبوع موجود در بازار می‌ توان به سادگی این بخش را مشاهده کرد. فن کوئل‌ ها وظیفه دارند تا هوای خنک تولید شده توسط چیلر را به بخش‌ های گوناگون ساختمان انتقال دهند؛ بنابراین، ایجاد مشکل در این بخش منجر به عدم عملکرد صحیح کل دستگاه می‌ شود.

علاوه بر این، در زمان سرویس چیلر تهویه مطبوع باید به بخش کندانسور نیز توجه کرد. کندانسور های چیلر های تهویه مطبوع در دو مدل آبی و هوایی ارائه می‌ شوند. نکته مهم در این زمینه، بررسی کارکرد صحیح هر یک از این کندانسورها پیش از راه‌ اندازی چیلر در فصل گرما است. به طبع، این بررسی نیز باید توسط افراد متبحر و با تجربه صورت بگیرد. در صورت رعایت این نکته مهم، سرویس چیلر بدون هیچ ‌گونه اختلال خاصی به پایان می‌ رسد و می‌ توان در طول فصل گرما از تمام توان دستگاه نهایت استفاده را برد.  

صفر تا 100 تعمیر چیلر خانگی

سرویس چیلر صنعتی

به جرئت می‌ توان بیان کرد که چیلر های صنعتی یکی از مهم‌ ترین چیلر های موجود در بازار به شمار می‌ آیند که بدون وجود آن‌ ها ادامه فعالیت در محیط‌ های صنعتی و کارخانجات گوناگون امکان‌ پذیر نیست. چیلر های صنعتی در اندازه‌ های متنوع و با قابلیت‌ های مختلف عرضه می‌ شوند تا بتوانند در فصول گرم کلیه نیاز های افراد را به طور کامل برطرف کنند. اگر یک چیلر صنعتی به شکل مناسب سرویس شود، می‌ تواند برای سال‌ های طولانی به کار کردن ادامه دهد.

بین بخش‌ های داخلی چیلر های صنعتی و خانگی تفاوت چندانی وجود ندارد. از جمله این بخش‌ ها باید به کمپرسور، کندانسور و ... اشاره کنیم. چیلر های صنعتی عموماً به شکل 24 ساعته و با توان بسیار زیاد به خنک کردن خط تولید و یا محیط‌ هایی همچون کارخانه‌ ها، سوله‌ های تولیدی و موارد مشابه می‌ پردازند. همین امر آن‌ ها را در برابر مشکلات آسیب‌ پذیر‌تر می‌ کند.

سرویس چیلر صنعتی

این در حالی است که با سرویس چیلر صنعتی می‌ توان به خوبی دستگاه‌ های مذکور را از وقوع چنین مشکلاتی محافظت کرد. انجام این سرویس باید با دقت بالایی صورت بگیرد؛ زیرا حتی یک لحظه اختلال در عملکرد آن‌ ها بر میزان تولید محیط صنعتی به شکل چشمگیری تأثیر خواهد داشت و در نتیجه، محیط تولیدی ضرر مالی زیادی می‌ بیند.

سرویس کردن این چیلرها به تخصص بالایی نیاز دارد. دلیل این موضوع را می‌ توان اندازه پیچیدگی تجهیزات و قطعات چیلر های صنعتی دانست. تمیز کردن، اسید شویی، چک کردن، تعمیر کردن و ... این قطعات به هیچ وجه از عهده تعمیرکاران بدون تجربه و بدون دانش بر نمی‌ آید.

به همین دلیل، اگر به عملکرد صحیح چیلر صنعتی اهمیت می‌ دهید و قصد دارید به طور کامل از افزایش هزینه‌ ها جلوگیری کنید، این کار را به متخصصان ویژه بسپارید. در این صورت از بابت عملکرد صحیح چیلر در شرایط مختلف اطمینان خاطر خواهید داشت.  

تفاوت در برنامه سرویس و نگهداری دوره‌ای از چیلر خانگی و صنعتی

نگهداری چیلر و سرویس آن چه در نوع خانگی و چه در نوع صنعتی باید همواره اولویت اصلی شما باشد. نباید فراموش کرد که سایز و پیچیدگی ساختاری چیلر های خانگی بسیار کمتر از چیلر های صنعتی است. سایز بسیار بزرگ چیلر های صنعتی آن‌ها را به دستگاه‌ هایی ویژه تبدیل می‌ کند که سرویس کردنشان مستلزم صرف مدت زمان نسبتاً بالایی است.

همان‌ طور که نصب چیلر های صنعتی روزها و یا هفته‌ ها به طور می‌ انجامد، سرویس این چیلر نیز به مدت زمان بیشتری نسبت به سرویس چیلر های خانگی نیاز دارد، البته باید اشاره کنیم که همین مدت زمان بالا را می‌ توان با استفاده از خدمات یک مرکز حرفه‌ ای سرویس چیلر به طور قابل توجهی کاهش داد.

تفاوت سرویس چیلر
 

تفاوت بعدی که باید به آن اشاره کنیم، هزینه کلی سرویس هر یک از این موارد است. احتمالاً تاکنون حدس زده‌اید که هزینه کلی سرویس کردن چیلر های خانگی نسبت به هزینه چیلر های صنعتی کمتر خواهد بود و این منطقی است؛ چرا که انجام سرویس برای چیلر های خانگی به مدت زمان کمتری نسبت به انجام سرویس برای چیلر های صنعتی نیاز دارد. هزینه هر یک از این موارد نیز به پارامتر های مختلفی بستگی دارد که در ادامه بیشتر به آن‌ ها اشاره می‌ کنیم.

به طور کلی، شباهت‌ های مربوط به روند سرویس و نگهداری چیلر های صنعتی و خانگی بیشتر از تفاوت‌ های کلی آن‌ ها است. به عنوان مثال، در زمان نگهداری از هر یک از این دستگاه‌ ها باید به بررسی عدم وجود رسوب در لوله‌ ها پرداخت. علاوه بر این، اگر روغن بخش‌ های خاصی کاهش پیدا کرده باشد، باید به فکر پیدا کردن علت و محل نشتی و اضافه کردن روغن بود.

هزینه مربوط به سرویس چیلر

قیمت سرویس چیلر های صنعتی و خانگی به فاکتور های گوناگونی مرتبط است. اولین فاکتور مؤثر در این رابطه مدت زمان مورد نیاز برای سرویس کردن دستگاه خواهد بود. قاعدتاً هرچه مدت زمان مذکور افزایش پیدا کند، هزینه نهایی نیز بیشتر می‌شود.

مورد دیگری که در این رابطه باید به آن اشاره کنیم، مهارت و تخصص تیم سرویس کار چیلر است. تیم‌ هایی که دارای تجربه و مهارت بالایی هستند، دستمزد بالاتری را طلب می‌ کنند، البته نباید فراموش کنید که این دستمزد بالا تضمین‌ کننده انجام کلیه مراحل سرویس چیلر به بهترین شکل ممکن است؛ بنابراین، همواره انتخاب یک تیم حرفه‌ ای را به عنوان اولویت خود در نظر بگیرید.

یک نکته قابل توجه درباره سرویس چیلر

در برخی از موارد، هنگام سرویس چیلر مشاهده می‌ شود که قطعه خاصی از دستگاه خراب شده است. در این زمان باید آن قطعه تعویض یا تعمیر شود. در این حالت، هزینه مربوط به تعویض یا تعمیر نیز به هزینه نهایی افزوده خواهد شد که خود یک امر طبیعی به شمار می‌ آید. توانار مجموعه‌ ای با تجربه بالا در رابطه با مواردی همچون سرویس چیلر های خانگی و صنعتی است. این شرکت تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا هزینه انجام چنین اموری را تا حد امکان برای مشتریان خود پایین بیاورد.

سخن پایانی

چیلر های تهویه مطبوع خانگی و چیلر های صنعتی به جزء جدایی‌ ناپذیری از زندگی ما تبدیل شده‌ اند. این محصولات ویژه می‌ توانند در فصول گرم سال ما را از حرارت به دور نگه دارند. برای کارکرد صحیح و افزایش عمر کلی این دستگاه‌ ها باید به شکل دوره‌ ای آن‌ها را سرویس کرد.

طی سرویس چیلر موارد مختلفی به شکل تخصصی مورد بررسی قرار می‌‌ گیرند. انجام درست سرویس تنها توسط سرویس‌ کاران حرفه‌ ای و با تجربه بالا امکان‌ پذیر خواهد بود. توانار به عنوان بهترین مجموعه سرویس کار چیلر در تهران شما را در این زمینه یاری می‌ کند. تنها کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به کلیه پرسش‌ های شما پاسخ دهند.  

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفده =