خدمات تعمیر موتورخانه تهران

تعمیر شوفاژخانه

  • بررسی دلایل خرابی ها و عیب یابی تخصصی
  • ارائه خدمات در تهران و سراسر ایران
  • اعزام سریع تعمیرکار تاسیسات
  • تعمیرات با بهترین کیفیت و متریال

60 ماه
گارانتی خدمات

مشتری ما شوید

طرح نوسازی و بهسازی

طرح نوسازی و بهسازی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان جهت افزایش بهره وری، کاهش مصرف انرژی و هزینه های جاری

فرآیند کار

چگونه به مشتریان ارزشمندمان خدمات ارائه می دهیم.

برای دریافت خدمات اصولی نیاز به مراحل و فرآیند کاری بوده تا همیشه تعمیرات در بهترین و استانداردترین حالت ممکن اجرا شود. در صورتی که جهت تعمیر موتورخانه و شوفاژ با توانار تماس بگیرید، پس از بازدید از موتورخانه و عیب یابی توسط تعمیرکار تاسیسات موتورخانه، در طی گزارش فنی میزان خرابی و برآورد هزینه به کارفرما اعلام شده، قرارداد بسته شده و اجرای پروژه تعمیرات تاسیسات ساختمان شروع می شود. همچنین پس از انجام تعمیرات می توانید با عقد قرارداد نگهداری، سلامت تاسیسات ساختمان خود را تضمین کنید. 

1

بازدید

2

عیب یابی

3

گزارش

4

قرارداد

5

اجرا

6

نگهداری

خدمات مرتبط با تعمیر شوفاژ خانه

نمونه کار تعمیرات موتورخانه شوفاژ

عیب یابی مشکلات موتورخانه

علت های مختلفی ممکن است برای عدم گرم بودن منبع وجود داشته باشد که شامل خاموش بودن دیگ، خاموش بودن پمپ گردشی دیگ، بسته بودن شیرها، گرفتگی صافی، وجود هوا توی خط سیستم و پایین بودن دمای دیگ اشاره کرد.

وقتی آبگرم مصرفی رنگ آن تغیر ناگهانی داشته باشد نشان از سوراخ شدن منبع دوجداره و ورود آب سیستم دیگ به آبگرم مصرفی شده است.

عدم گردش آب دیگ می‌تواند يكي عوامل مهم سرد بودن منبع انبساط باشد، و همچنین وجود هوا در سیستم عامل مهمی دراین امر میباشد.

اگر سیستم تازه راه اندازی شده باشد و دیگ را روشن کنیم به علت افزایش حجم آب بر اثر گرم شدن منبع انبساط سر ریز می‌گردد. علتی دیگری که در ساختمان هایی که چیلر و دیگ وجود دارد در هنگام تغیر فصل چنانچه یکی از شیرهای جدا کننده دیگ و چیلر آسیب دیده باشند و آب مخلوط شود، منبع سر ریز می‌کند.
مورد بعدی بسته بودن یکی از شیرهای گردشی میباشد.

حین پر کردن خط دیگ اگر قبل از پر شدن کل خط اقدام به روشن نمودن پمپ شود سیستم هوا میگیرد و چنانچه بصورت غیر اصولی سیستم پر شود وجود هوا در سیستم دو چندان می‌شود.

علت کم شدن آب منبع انبساط موتورخانه یا خالی شدن منبع انبساط ناشی از فرار آب میباشد که می‌تواند به علت نشتی فراوان آب سیستم در خط لوله کشی باشد یا اینکه فرار به خط چیلر اتفاق می افتد.

عدم گردش آب کافی و یا دمای پایین دیگ می‌تواند در سرد بودن شوفاژ تاثیر مستقیم بگذارد

وجود هوا در سیستم، عدم وجود گردش آب کافی در سیستم عوامل اصلی سرد بودن می باشد.

نگهداری تاسیسات موتورخانه = صرفه جویی در هزینه

امروزه بهره‌گیری از موتورخانه‌ ها به یک موضوع اساسی در حوزه تاسیسات سرمایشی و گرمایشی تبدیل شده است. در این‌ بین سرویس و نگهداری موتورخانه کمتر مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد و همین امر به‌خودی‌خود می‌تواند منجر به ایجاد مشکلات بسیار زیادی در کارکرد محصولات مذکور شود. طبیعتاً بهترین روش موجود به‌ منظور جلوگیری از چنین رخدادهایی که به‌طورکلی هزینه‌ بر نیز هستند، بازدید و سرویس دوره‌ای از موتورخانه است.

در این صورت می‌توانیم کوچک‌ترین مشکلات مربوط به چنین سیستم‌های پیچیده‌ای را بسیار سریع تشخیص دهیم و نسبت به حل آن‌ها اقدام کنیم. موتورخانه‌ها امروزه نقش مهمی در زندگی روزمره ما اجرا می‌کنند و به همین دلیل لازم است در مورد سرویس و نگهداری از آن‌ها اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. توصیه می‌کنیم با ما در این مقاله همراه شوید تا با هم زیر و بم بحث نگهداری موتورخانه و سرویس آن را مورد بررسی قرار دهیم.

نگهداری از تاسیسات موتورخانه

مقالات مرتبط با موتورخانه

تاسیسات موتورخانه بیمارستان

شاید تاکنون عبارت تاسیسات موتورخانه بیمارستان به گوشتان خورده باشد، اما به درستی ندانید که...

هواگیری موتورخانه

هواگیری موتورخانه یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید برای عملکرد صحیح و کارایی...

تعمیر دیگ موتورخانه

تعمیر دیگ موتورخانه بخشی از خدمات تعمیر موتورخانه بوده که یک فرایند فنی و حرفه‌...

تعمیر پمپ موتورخانه

پمپ در موتورخانه یکی از اصلی‌ ترین اجزا و بخش‌ها به شمار می‌رود که می‌تواند...

تعمیر منبع دوجداره موتورخانه

همه ما امروزه از تاسیسات موتورخانه‌ استفاده می‌‌کنیم. چه در محیط‌ های صنعتی و چه...

تعمیر مشعل موتورخانه

موتورخانه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که همکاری و همراهی همه آن‌ها با یکدیگر،...

تعمیر کار موتورخانه شوفاژ

اگر به تعمیرکار تاسیسات موتورخانه تحصیلکرده و با تجربه کاری بالا نیاز دارید تا برای همیشه مشکلات موتورخانه شما را برطرف کند، می توانید با ما تماس بگیرید. توانار با معرفی بهترین تعمیرکاران موتورخانه در تهران همواره در تلاش است که شما عزیزان از گرمایش و سرمایش تاسیسات ساختمان خود لذت ببرید و با کمترین مشکل روبرو شوید. همچنین پس از اتمام تعمیر شوفاژخانه، می توانید جهت سرویس و نگهداری دوره ای موتورخانه خود با مجموعه ما قرارداد بسته و تا همیشه سلامت کارکرد تاسیسات ساختمان خود را بیمه کنید. 

تعمیرکار موتورخانه

آدرس

پیچ شمیران، پلاک۳۶۲، طبقه دوم

شماره تماس

021-77688712

ایمیل

Tavanar.com@gmail.com

عوامل موثر بر هزینه تعمیر موتورخانه شوفاژ

موتورخانه ساختمان (Mechanical room) به طور قطع از جمله مهم‌ترین سیستم‌های تأسیساتی به شمار می‌آيد که در زندگی روزانه ساکنان نقشی اساسی را ایفا می‌کند. تعمیر موتورخانه نیز به دلیل اهمیت بالای این سیستم، یک موضوع کاملاً جدی محسوب می‌شود. در این بین، عوامل مختلفی بر هزینه مربوط به این تعمیرات اثر مي‌گذارند.

برخلاف تصور بسیاری از افراد باید به این نکته اشاره کنیم که بحث تعمیر بخش‌های مختلف موتورخانه امری تخصصی محسوب می‌شود که نمی‌توان به راحتی در مورد آن اظهار نظر کرد. موتورخانه خود از قطعاتی حساس تشکیل شده است که عدم تعمیر به موقع آن‌ها نتایج ناگوار و ضررهای مالی بسیاری را به همراه خواهد داشت.

پرسش‌های مختلف کاربران در مورد مهم‌ترین عواملی که بر هزینه مربوط به تعمیر موتورخانه اثر می‌گذارند، ما را بر آن داشت تا در این متن درباره این مبحث با شما صحبت کنیم؛ بنابراین، چنانچه قصد دارید تخمین کلی در این زمینه داشته باشید، با ما همراه شوید.

نوع مشکل موجود در موتورخانه

اولین موردی که می‌توان از آن به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر هزینه تعمیر موتورخانه یاد کرد،‌ نوع مشکل رخ داده در سیستم مورد نظر است. قاعدتاً هر موتورخانه‌ای ممکن است با مشکل مختص به خود روبه‌رو شود و تعمیر آن‌ هزینه مجزایی را در بر داشته باشد. به عنوان مثال، هزینه مربوط به تعمیرات موتورخانه‌ای که مشعل آن دچار مشکل شده است، با هزینه مرتبط با تعمیر پمپ موتورخانه متفاوت خواهد بود.

به طور کلی می‌توان بیان کرد که با افزایش میزان پیچیدگی مشکل به وجود آمده،‌ هزینه مربوط به تعمیرات موتورخانه نیز بیشتر می‌شود. این مورد تنها مختص به تعمیرات موتورخانه نیست و در سایر فرایندهای خاص نیز می‌توان به خوبی آن را مشاهده کرد.

در برخی از موارد،‌ موتورخانه مورد نظر دچار آسیب‌دیدگی در بخش‌های مختلفی شده است. این نوع آسیب‌دیدگی‌ها معمولاً به شکل پیاپی رخ می‌دهند و به همین دلیل، برای رفع آن‌‌ها باید تصمیمات پیچیده و خاصی گرفت. مجموع این عوامل دست به دست هم می‌دهند و هزینه تعمیر موتورخانه را به شکل تصاعدی بیشتر می‌کنند؛ بنابراین، می‌توان بیان کرد که در زمان تخمین هزینه‌های مربوط به تعمیرات موتورخانه،‌ توجه به نوع مشکل رخ داده از اهمیت بالایی برخوردار است.

عمر مفید موتورخانه

تعمیرکار تاسیسات موتورخانه در همان مراحل اولیه شروع روند تعمیر از شما در مورد عمر کلی موتورخانه سؤالاتی را می‌پرسد. این پرسش‌ها برای تعیین عمر مفید کلیه قطعات موجود در سیستم موتورخانه مطرح می‌شود. نباید فراموش کنیم که قطعات موجود در موتورخانه از خرابی مصون نیستند و در هر صورت، پس از مدت زمان مشخصی عمر مفید آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

حتی اگر به شکل مداوم به سراغ مواردی همچون سرویس‌های دوره‌ای موتورخانه بروید، این امکان وجود دارد که قطعات گوناگون عملکرد اصلی خود را پس از مدت زمان مشخصی از دست بدهند. در هر صورت، می‌توان بیان کرد که هزینه مربوط به تعمیر موتورخانه با افزایش کلی سن سیستم مورد نظر افزایش پیدا می‌کند. دلیل اصلی این موضوع،‌ افزایش پیچیدگی‌های مربوط به تعویض قطعات قدیمی است.

هزینه اجرت تیم تعمیرکار

عیب یابی موتورخانه موضوع مهمی محسوب می‌شود که فقط تیم‌های مجرب می‌توانند نسبت به انجام آن اقدام کنند. طبیعتاً این تیم‌ها دارای دستمزد مختص به خود هستند که به صورت جداگانه محاسبه می‌شود. تیم‌هایی که تجربه بسیار بالایی در حوزه تعمیر موتورخانه دارند، به طور معمول هزینه بالاتری را از شما مطالبه خواهند کرد. این هزینه بی‌دلیل نیست؛ چراکه با استخدام چنین افرادی می‌توانید از بابت تعمیر صحیح موتورخانه خود اطمینان کاملی داشته باشید.  

متأسفانه برخی از کاربران برای کاهش هزینه‌های کلی خود از خدمات مؤسساتی کمک می‌گیرند که تجربه خاصی در رابطه با تعمیرات موتورخانه ندارند. در موارد متعددی مشاهده شده است که تیم‌های مذکور به جای حل مشکلات موتورخانه، باعث به وجود آمدن آسیب‌های جدیدی در قطعات گوناگون سیستم مربوطه شده‌اند.

به همین دلیل، می‌توان گفت که اگرچه هزینه مربوط به تعمیر موتورخانه با انتخاب یک تیم ویژه و مجرب افزایش پیدا می‌کند،‌ اما با این کار از به وجود آمدن مشکلات جدید و خراب شدن مجدد چنین سیستم‌هایی جلوگیری می‌کنید. پیدا کردن این تیم‌های تخصصی در شهر بزرگی مانند تهران کار سختی نیست و شما به راحتی می‌توانید نسبت به انجام این کار اقدام کنید.

مدت زمان تعمیرات موتورخانه

تعمیر شوفاژخانه یک امر ثابت نیست که بتوان برای آن مدت زمان ویژه‌ای را تعیین کرد. در برخی از موارد، شاید فقط یک شیر در موتورخانه آسیب دیده باشد که تعویض آن تنها چند ساعت طول می‌کشد، اما در شرایط دیگر ممکن است نیاز به تعویض مشعل، دیگ و حتی مخزن وجود داشته باشد.

مانند سایر تعمیرات تاسیسات ساختمان،‌ هزینه تعمیرات موتورخانه رابطه مستقیمی با مدت زمان مورد نیاز برای انجام این امر دارد. همان‌ طور که احتمالاً حدس زده‌اید، هرچه مدت زمان انجام این امر افزایش پیدا کند،‌ هزینه مربوطه نیز بیشتر می‌‌شود؛‌ زیرا تیم اجراکننده تعمیرات باید مدت زمان بالاتری را به چنین موضوعی اختصاص دهد.

از این رو، علاوه بر مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توان گفت که مدت زمان مربوط به تعمیرات شوفاژخانه نیز از جمله مهم‌ترین عوامل مؤثر بر هزینه مربوطه است. امروزه تیم‌های مختلفی در رابطه با حل مشکلات موتورخانه فعالیت می‌کنند که برخی از آن‌ها به شکل ساعتی و برخی نیز با توجه به مشکلات رخ داده،‌ دستمزد خود را برای تعمیر موتورخانه اعلام خواهند کرد..

سخن پایانی

موتورخانه‌ها یک نوع سیستم تأسیساتی بسیار ویژه به شمار می‌آيند که با توجه به نقش خود در زندگی ما اهمیت بالایی پیدا کرده‌اند. تعمیرات موتورخانه‌ها نیز امری ضروری محسوب می‌شود که برای انجام آن باید از تیم‌های متخصص کمک گرفت.

از جمله عوامل مؤثر بر هزینه مربوط به تعمیر موتورخانه می‌توانیم به مواردی همچون عمر مفید موتورخانه، مشکلی که با آن روبه‌رو هستیم و همچنین اجرت کلی فرد تعمیرکار، اشاره کنیم. در هر صورت باید گفت که هزینه تعمیر چنین سیستم‌هایی با توجه به نقش بزرگ آن‌ها واقعاً مقرون‌به‌صرفه به نظر می‌رسد و می‌توان آن را قابل قبول دانست.