اجرای موتورخانه

نصب موتورخانه (شوفاژخانه)
و راه اندازی آن

 • نصب صفر تا 100 موتورخانه
 • راه اندازی اولیه موتورخانه
 • راه اندازی اول فصل موتورخانه
 • نصب تجهیزات موتورخانه

ارتباط با ما

پاسخگویی به صورت 24 ساعته

  نصب موتورخانه به شکل صحیح از جمله مهم‌ ترین مواردی است که در کارکرد صحیح و بدون مشکل این بخش از تأسیسات موتورخانه هر ساختمان خاصی اهمیت دارد. در صورت نصب به شکل نادرست، مشکلات مختلفی از جمله مشکلات مخربی که آسایش را مختل می کند، برای ساکنان ساختمان به وجود می‌آید.

  موتورخانه‌ ها بخش‌ های بسیار زیادی دارند. آن‌ ها یک سیستم به هم پیوسته از لوله‌ ها و تجهیزات گوناگون هستند که هر یک عمل خاصی را به شکل مشخص انجام می‌ دهند. وظیفه یک تیم متخصص نصب انواع موتورخانه، متصل کردن چنین قطعاتی به یکدیگر است. به جرئت می‌توان بیان کرد که هیچ یک از بخش‌ های مربوط به فرآیند نصب چنین تأسیساتی بدون داشتن دانش و مهارت کافی قابل انجام نیست. نصب موتورخانه بدون مهارت کافی، باعث می شود زودتر از موعد دچار خرابی شده و نباز به تعمیر موتورخانه پیدا خواهد کر.

  نصب کردن موتورخانه خود شامل مراحل مختلفی بوده که از بین آن‌ ها می‌توانیم به مواردی همچون نصب چیلر یا نصب دیگ اشاره کنیم. این مراحل باید گام به گام و با دقت بالایی انجام گیرند تا نتیجه نهایی باب میل کاربران باشد. در این مقاله قصد داریم به همین مراحل بپردازیم. با ما همراه باشید.

  مراحل نصب موتورخانه

  مرحله به مرحله نصب تأسیسات موتورخانه در کنارتان هستیم

  بهره‌گیری از یک تیم متخصص جهت نصب موتورخانه، موردی بوده که همه کاربران حرفه‌ای به دنبال آن هستند. نصب کردن تجهیزات مختلف به شکل صحیح و با رعایت استاندارد های جهانی امری است که با کمک تیم توانار می توانید به آن دست پیدا کنید. این مراحل شامل بخش‌ های زیر است که به صورت مختصر به معرفی آن‌ ها می‌پردازیم.

  ساخت فونداسیون، گام اول برای نصب

  اولین گام، ساخت یک فونداسیون مناسب جهت لوله کشی موتورخانه و قرار دادن تجهیزات مختلف موتورخانه است. این کار در ساختمان‌هایی که تا پیش از این دارای موتورخانه بوده‌اند و فقط به دنبال یک بازسازی هستند، نیاز نیست. در ساخت فونداسیون از لرزه‌گیرها نیز استفاده می‌شود.

  نصب تجهیزات موتورخانه، گام دوم نصب

  این بخش همان قسمتی است که بیشترین زمان را به خود اختصاص می­ دهد. نصب تجهیزات شامل مواردی همچون نصب چیلر، نصب دیگ، پمپ ها و ... است. مرحله نصب تجهیزات باید با دقت فراوانی دنبال شود. توانار در این زمینه بهترین انتخاب برای شما عزیزان است.

  نصب تجهیزات جانبی

  پس از نصب تجهیزات اصلی، نوبت نصب تجهیزات جانبی خاصی همچون پمپ ها، لوله کشی، شیرآلات و ... می‌رسد. این موارد وظیفه دارند تا آب گرم و سرد خروجی از موتورخانه را به واحد های مختلف برسانند تا بتوان از آن بهره برد. این بخش مرحله مهمی در زمینه نصب موتورخانه است.

  بازدید و بررسی

  پس از نصب کلیه تجهیزات اصلی و جانبی، نوبت به بازدید و بررسی از موتورخانه و سرویس و نگهداری موتورخانه به شکل دوره‌ ای می‌رسد. این امر بعد از راه اندازی موتورخانه شوفاژ اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا در زمینه افزایش عمر مفید کلیه قطعات موجود واقعاً کاربردی است.

  نصب مشعل موتورخانه

  مشعل همیشه به عنوان یکی از مهم‌ ترین بخش‌ های موتورخانه شناخته می‌شود. در واقع باید بیان کرد که بدون نصب مشعل به شکل صحیح، امکان استفاده از سایر قطعات موتورخانه وجود ندارد. مشعل‌ ها با توجه به نوع و ساختار کلی موتورخانه‌ ها انتخاب می‌شوند و توان متفاوتی دارند. بحث انتخاب مشعل مناسب برای موتورخانه خود یک مبحث جدا محسوب می‌شود که توصیف آن از حوصله این متن خارج است.

  برای نصب مشعل به موارد متعددی همچون راندمان کلی این بخش از موتورخانه دقت می‌شود. چنانچه راندمان مشعل در زمان راه‌اندازی موتورخانه به شکل مناسبی تنظیم نشده باشد، مشکلاتی متعددی در حوزه مصرف سوخت به وجود می‌ آید که حل کردن آن‌ ها به این سادگی نیست؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که حتماً نصب مشعل جدی به شمار آید تا بتوان با چنین مشکلاتی و نیاز به خدمات تعمیر مشعل موتورخانه مقابله کرد.

  نصب مشعل

  روند جای‌ گذاری مشعل برخلاف تصور بسیاری از افراد، چندان زمان‌ بر نیست، البته این امر در صورتی صحت دارد که از تیم‌ های خبره جهت نصب موتورخانه بهره ببرید. پرسنل چنین تیم‌ هایی با تجربه بالای خود می‌توانند در همان ابتدای کار مشعل را به بهترین شکل ممکن تنظیم کنند تا میزان بهره‌ وری سیستم افزایش پیدا کند.

  مشعل پس از روشن شدن وظیفه دارد تا حرارت را به درون دیگ موتورخانه انتقال دهد. این حرارت منجر به افزایش دمای آب درون دیگ می­ شود و در نتیجه کل سیستم موتورخانه شروع به فعالیت می‌کند؛ به همین جهت گفته می‌شود که بدون نصب مشعل به شکل مناسب، موتورخانه دچار اختلال خواهد شد.

  نصب دیگ موتورخانه

  راه اندازی موتورخانه مستلزم نصب دیگ است. دیگ یا بویلر نیز از بخش‌ های مهم موتورخانه محسوب می‌شود که وظیفه نگهداری آب مورد نیاز سیستم را بر عهده دارد. شاید به همین دلیل باشد که اغلب متخصصان به این بخش، قلب موتورخانه نیز می‌گویند. نصب کردن دیگ نیز نیازمند دانش فنی بسیار بالایی است که تنها افراد متخصص و با مهارت بالا به آن دسترسی دارند.

  در روند نصب موتورخانه نصب کردن دیگ کاملاً جدی گرفته می‌شود. حجم عظیمی از آب گرم در دیگ قرار می‌ گیرد و به همین دلیل ضرورت دارد که تمام اقدامات ایمنی مورد نیاز جهت افزایش ایمنی کلی این بخش از موتورخانه، انجام گیرد. بنابراین به زمانبندی سرویس و تعمیر دیگ موتورخانه توجه کنید.

  نصب دیگ موتورخانه

  در برخی از موارد تیم‌ های نصاب به دلیل عدم دانش کافی از ساختار دیگ و یا محل صحیح قرارگیری آن، اقدام به نصب اشتباه این بخش می‌کنند. طبیعتاً چنین موضوعی شالوده اصلی را برای رخ دادن حوادث ناگوار فراهم می‌ کند. این در حالی است که تیم‌ های حرفه‌ای، بارها و بارها (حتی پس از نصب) موقعیت کلی بویلر را مورد بررسی کامل قرار می‌ دهند تا خیالشان از بابت جای گیری صحیح دیگ راحت شود.  

  مدت زمان مربوط به نصب بویلر به طور مستقیم بر روی مدت زمان کلی مورد نیاز جهت نصب موتورخانه اثر می ­گذارد. دیگ‌ هایی که دارای ساختار فولادی هستند، معمولاً به دلیل وزن بالایشان به مدت زمان بیشتری برای نصب نیاز دارند. امروزه از دیگ‌ های چدنی نیز در موتورخانه‌‌ های مختلف استفاده می‌ شود.

  نصب منبع موتورخانه

  یکی دیگر از مراحل نصب موتورخانه شوفاژ، نصب منبع است. امروزه از منبع‌ های خاصی با نام منبع کویل‌ دار برای این منظور استفاده می‌شود. منبع‌ های کویل‌ دار در موتورخانه‌ های مدرن به شکل بسیار مناسبی عمل می‌ کنند و به همین دلیل است که آن‌ها نسبت به منبع‌ های قدیمی ترجیح داده می‌شوند.

  پیش از نصب باید حتماً نسبت به انتخاب سایز مناسب منبع اقدام کرد. اگر میزان ظرفیت کلی منبع با توان تولیدی موتورخانه همخوانی نداشته باشد، طبیعتاً مشکلات عدیده‌ ای از نظر کارکرد منبع و همچنین میزان سوخت مصرفی به وجود می‌آید. به­ عنوان ­مثال استفاده از یک منبع بسیار بزرگ صنعتی برای موتورخانه‌ های مجتمع‌ های مسکونی با تعداد واحد کم، به هیچ وجه عاقلانه نیست.

  نصب منبع موتورخانه

  این مرحله از نصب موتورخانه باید با دقت بالایی صورت گیرد؛ زیرا منبع نیز همانند بویلر، مقداری آب گرم با حرارت بالا را در خود نگهداری می‌‌کند. در واقع آب بویلر به درون منبع وارد می‌شود و سپس کویل‌ های موجود در آن گرم می‌شوند. سپس همین کویل‌ ها آب خروجی از لوله‌ ها را حرارت می‌ دهند تا آب گرم مناسبی به درون واحد ها انتقال پیدا کند.

  در زمان نصب منبع باید به این نکته توجه کرد که منبع کویل‌ دار و منبع آب سرد موجود در موتورخانه در کنار همدیگر قرار نگیرند. این امر به منظور افزایش عملکرد کلی کویل‌ های منبع اصلی اهمیت دارد. در صورت نصب موتورخانه به شکل صحیح می‌توان انتظار داشت که منبع کویل‌ دار بدون مشکل خاصی به فعالیت خود برای مدت‌ های مدید ادامه دهد. اما در صورت خرابی و مشکل هم، می توان برای تعمیر منبع موتورخانه با تیم تاسیسات توانار تماس بگیرید. 

  نصب پمپ موتورخانه

  نصب و راه اندازی موتورخانه بدون نصب کردن پمپ عملاً امکان‌ پذیر نیست. در سال‌ های اخیر از دو نوع مختلف پمپ در موتورخانه‌‌ ها استفاده می‌ شود که عبارت‌اند از : پمپ‌ های تقویت و پمپ‌ های چرخشی یا سیرکولاسیون. هر یک از این موارد دارای کارکرد خاص خود هستند و به همین دلیل باید در زمان نصب به کارکرد آن‌ها نیز توجه شود.

  پمپ‌ های تقویت تنها به منظور افزایش میزان فشار آب موجود در موتورخانه مورد بهره‌ برداری قرار می‌ گیرند. این موضوع به خصوص برای محیط‌ هایی که دارای آب شهری کم فشار هستند، بیشتر اهمیت پیدا می­ کند. نصب پمپ‌ های تقویت کار چندان زمان‌ بری نیست؛ اما باید نسبت به توان آن دقت شود.

  نصب پمپ موتورخانه

  پمپ‌ های سیرکولاسیون همان‌ طور که از نام آن‌ ها می‌ توان فهمید، مخصوص گردش آب در محیط درونی موتورخانه هستند. این پمپ‌ ها در هر نوع موتورخانه‌ ای نصب می‌ شوند و وجود آن‌ ها امری ضروری به شمار می‌ رود. نصب کردن چنین پمپ‌ هایی دارای یک نکته خاص بوده و آن این است که حتماً باید در انتهای مسیر خروجی موتورخانه قرار بگیرند.

  در بسیاری از موارد مشاهده می‌ شود که در زمان نصب موتورخانه به این نکته مهم توجهی نمی‌ کنند و عملاً کارکرد اصلی پمپ سیرکولاسیون به زیر سؤال می‌رود و خیلی زود نیازمند خدمات تعمیر پمپ موتورخانه می شود. البته تیم‌ های حرفه‌ ای همانند تیم توانار به طور کامل با این موضوع آشنایی کاملی دارند و به همین علت می‌توانید خیال کاملاً راحتی از هر بابت داشته باشید. 

  نصب چیلر تراکمی

  اکثر مواردی که در حوزه نصب موتورخانه به آن‌ ها اشاره کردیم، مربوط به بخش گرمایشی این سیستم‌ ها بودند؛ اما موتورخانه‌ ها تنها مربوط به حوزه گرمایش نیستند و برای سرمایش محیط نیز از آن‌‌ ها استفاده می‌ شود. اصلی‌ترین وسیله‌ ای که برای این کار مورد استفاده قرار می‌ گیرد، چیلر تراکمی است.

  چیلر تراکمی دستگاه­ هایی هستند که به وسیله کاهش میزان دمای آب فعالیت می‌ کنند. آبی که توسط چیلر دمای آن کاهش پیدا کرده است به درون فن کوئل‌ ها وارد می‌ شود. فن کوئل‌ها نیز وظیفه کاهش کلی دمای واحد های مختلف را به کمک سرمایش حاصل از این آب، برعهده دارند. چیلر های تراکمی در مدل‌ های مختلفی عرضه می‌ شوند که عمده تفاوت آن‌ها همان توانشان است.

  نصب چیلر تراکمی

  اگر چه این محصولات از نظر توان با هم تمایزاتی دارند؛ اما نصب آن‌ ها یکسان است. چیلر های تراکمی عموماً در محیط موتورخانه دارای بخش مختص به خود هستند. این بخش در قسمت انتهایی موتورخانه قرار دارد. برای نصب کردن چیلر های تراکمی باید یک سری محاسبات تخصصی در زمینه میزان توان مورد نیاز چیلر، روند انتقال آب سرد تولید شده به فن کوئل، میزان لوله مورد نیاز و… صورت بگیرد. تیم‌ های مجرب نصب موتورخانه به طور کامل چنین محاسباتی را برای شما عزیزان انجام می‌ دهند.

  پس از نصب چیلر معمولاً تست‌ های مختلفی از روند کارکرد کلی این دستگاه‌ ها صورت می‌ گیرد تا مطمئن شویم که کلیه بخش‌ های آن به بهترین شکل ممکن به فعالیت خود ادامه می‌ دهند. اگر هر بخش خاصی دچار مشکل شده باشد، سریعاً به آن رسیدگی می‌ شود. با نصب چیلر تراکمی در موتورخانه به صورت استاندارد و اصولی، در آینده به خدمات تعمیر چیلر بی نیاز خواهید شد. 

  ساخت و نصب کلکتور موتورخانه

  کلکتور را می‌ توان بخشی دانست که وظیفه تقسیم لوله‌ های اصلی را بر عهده دارد. در واقع شما می‌توانید کلکتور را مانند شاخه اصلی یک درخت در نظر بگیرید که زیر شاخه‌ های مختلفی دارد. این زیر شاخه‌ ها همان لوله‌ های فرعی هستند که موتورخانه به منظور تأمین گرمایش و سرمایش محیط‌ های گوناگون به آن‌ ها نیاز دارد.

  برخلاف تصور اولیه، ساخت کلکتور موتورخانه نیز در زمینه نصب موتورخانه امری تخصصی محسوب می‌ شود. اگر کلکتور به شکل صحیحی ساخته و نصب نشود، کلیه زحمات ما در سایر مراحل پیشین نقش بر آب خواهد شد. کلکتور باید به شکل استاندارد ساخته شده و در تولید آن از بهترین لوله‌ ها استفاده شود.

  نصب کلکتور موتورخانه

  در زمان نصب کلکتور باید حتماً به شدت جریان آب دقت کرد. این شدت جریان اگر به شکل مناسب بین لوله‌ های مختلف تقسیم نشود، به یکی از لوله‌ ها فشار بیشتری وارد خواهد شد. طبیعتاً این امر به‌ مرور زمان خود یک پایه و اساس برای مشکلات بزرگ‌ تر می‌ شود. هرچه محیط کلی موتورخانه و توان آن بیشتر باشد، قاعدتاً نیاز به ساخت یک کلکتور پیشرفته اهمیت بیشتری می‌ یابد. این وظیفه تیم‌ های حرفه‌ ای نصب موتورخانه است که از ساخت کلکتور به شکل مناسب و همچنین عملکرد بدون مشکل آن اطمینان حاصل پیدا کنند.

  ممکن است در بعضی از موتورخانه‌‌ ها نیاز به چندین کلکتور متفاوت باشد. در این صورت نیز شاهد افزایش پیچیدگی کلی ساخت این بخش از موتورخانه خواهیم بود. کارکرد صحیح کلکتور ها به شما در زمینه عملکرد عالی موتورخانه اطمینان خاطر می‌دهد؛ به همین دلیل تنها از تیم‌ های متخصص در این زمینه بهره بگیرید.

  هزینه نصب

  عوامل مؤثر بر هزینه نصب و راه اندازی موتورخانه

  حال که به مراحل نصب موتورخانه اشاره کردیم، قطعاً در مورد هزینه‌ های انجام چنین اموری نیز پرسش‌ های خاصی در ذهن شما عزیزان شکل گرفته است. به طور کلی عوامل مختلفی بر روی هزینه‌ های مربوط به نصب کردن موتورخانه و تکمیل مراحل گوناگون آن اثر می‌‌ گذارند. در واقع به همین دلیل است که امروزه نمی‌توان یک عدد مشخص را در این حوزه معین کرد.

  این عوامل مختلف هر یک به نحوی منجر به افزایش یا کاهش کلی هزینه‌ های پرداختی توسط کاربران می‌ شود؛ به همین جهت کلیه افرادی که قصد دارند موتورخانه مختص به ساختمان خود را راه‌‌اندازی کنند، قطعاً باید با این موارد آشنایی کامل داشته باشند. این حق شماست که به عنوان یک کارفرما از هزینه‌ های کلی و همچنین مواردی که بر روی آن‌ ها به شکل جزئی اثر می‌ گذارند، آگاهی پیدا کنید. تیم‌ های حرفه‌ ای نصب انواع موتورخانه از همان ابتدای فعالیت خود شما را از روند محاسبه این هزینه‌ ها مطلع می‌ کنند.

  در واقع می‌‌ توان بیان کرد که این امر خود از جمله نشان‌ های مهم جهت شناخت تیم‌ های حرفه‌ ای محسوب می‌شود. بهتر است پس از انتخاب تیم نصب مدنظرتان، موضوع هزینه‌ ها را با آن‌ ها در میان بگذارید تا پیش از اقدام جهت نصب، یک تخمین کلی از میزان بودجه لازم به دست آید. این موضوع هم برای شما و هم برای تیم نصاب از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به آن توجه داشته باشید. در ادامه به عوامل مؤثر بر روی هزینه‌ های نصب موتورخانه می‌پردازیم.

  هزینه نصب موتورخانه

  هزینه تجهیزات خریداری شده

  اولین موردی که بر روی قیمت نصب موتورخانه اثر می‌گذارد، هزینه‌ ای است که به منظور خریداری تجهیزات مورد نیاز پرداخت می‌ کنید. این تجهیزات می‌ توانند از شرکت‌ های مختلفی تهیه شوند و به همین دلیل نمی‌‌ توان یک میزان مشخص برای قیمت آن‌ ها تعیین کرد.

  هزینه حمل و نقل تجهیزات

  مورد دیگری که در رابطه با هزینه مربوط به نصب موتورخانه باید به آن اشاره کرد، هزینه حمل و نقل تجهیزات است. در هر صورت شما باید یک هزینه خاص را به منظور انتقال تجهیزات از محل اصلی به محل نصب پرداخت کنید. این هزینه نیز بسته به مسافت و همچنین ابعاد و تعداد کلی تجهیزات تعیین می‌ شود.

  هزینه مربوط به ابزارهای مربوط به نصب

  بسیاری از تیم‌ های حرفه‌ ای امروزه به منظور نصب بخش‌ های مختلف یک موتورخانه از ابزار های الکتریکی ویژه ­ای استفاده می‌ کنند. این ابزار ها نیز طبیعتاً نیازمند دریافت نیروی الکتریکی مورد نیاز خود هستند و همین امر منجر به افزایش هزینه‌ های کلی می‌شود.

  هزینه مربوط به مهارت کلی تیم نصاب

  مهم‌ ترین بخش از هزینه‌ های مربوط به این حوزه به اجرت نصب موتورخانه توسط تیم مدنظر شما بر می‌ گردد. امروزه تیم‌ های بسیار زیای در این حوزه مشغول به کار هستند که عده کمی از آن‌‌ ها مانند تیم توانار، یک تیم حرفه‌ ای به شمار می‌روند. هر تیم نصاب خاصی بر اساس میزان مهارت کلی خود، یک میزان اجرت را تعیین می‌ کند. در واقع نقش مهارت کلی اعضای تیم در اجرای موتورخانه کاملاً مشخص است و نمی‌ توان بر این موضوع خرده گفت. این تیم‌ ها خود از اعضای گوناگونی تشکیل شده‌ اند که هر یک دارای مهارت منحصر به فردی هستند.

  به طبع باید انتظار داشته باشید که تیم‌ های حرفه‌ ای‌ تر، دستمزد بیشتری را از شما درخواست کنند. این تیم‌ ها دارای سال‌ ها تجربه در حوزه نصب موتورخانه هستند و به همین دلیل بهترین انتخاب ممکن برایتان محسوب می‌ شوند. توجه داشته باشید که اگرچه اجرت چنین تیم‌ هایی بالاتر بوده؛ اما کیفیت کار آن‌ ها نیز با تیم‌ های گمنام و غیر معتبر از زمین تا آسمان متفاوت است.

  متأسفانه در بسیاری از موارد، کاربرانی که سعی در کاهش هزینه‌ های کلی خود در این زمینه دارند به سراغ تیم‌ های تازه‌ کار می‌روند. این تیم‌ ها شاید دستمزد کمی را دریافت کنند؛ اما قطعاً می‌ دانید که چنین مواردی منجر به اشتباهات بسیار زیاد در زمان نصب می‌ شود. این اشتباهات هر قدر هم که کوچک باشند، می‌‌توانند کل ساختار موتورخانه را به هم بریزند و نتیجه نهایی تنها مجموعه‌ ای از ضرر های مالی برای شما خواهد بود.  

  هزینه مربوط به ساعات کاری

  هزینه نصب موتورخانه توسط برخی از تیم‌ های حرفه‌ ای نصاب بر اساس ساعات کاری محاسبه می‌ شود. این یک امر متداول در جهان است و تنها در ایران دیده نمی‌ شود. همان‌ طور که در طول متن اشاره شد، برخی از مراحل مربوط به نصب بخش‌ های مختلف موتورخانه بیشتر زمان می‌ برد و به همین دلیل هزینه مربوط به نصب همان بخش بالاتر است. توانار در این زمینه مناسب‌ ترین نرخ‌ ها را برای شما عزیزان تعیین کرده است.

  هزینه مربوط به نگهداری از موتورخانه

  وقتی که صبحت از هزینه نصب موتورخانه می‌ شود، اکثر افراد تنها همان مراحل اولیه را در نظر می‌گیرند. اگر چه مراحلی که در موردشان به طور کامل توضیح دادیم بسیار مهم هستند؛ اما نگهداری و بازرسی صحیح از موتورخانه نیز از اهمیت بالایی دارد. اگر برترین موتورخانه‌ ها را ایجاد کنید؛ اما قطعات آن‌ ها به صورت مداوم مورد بازرسی قرار نگیرند، خیلی زود شاهد کاهش بازدهی و خراب شدن بخش‌ های مختلف آن خواهید بود.

  اکثر تیم‌ هایی که اقدام به نصب کردن موتورخانه می‌کنند، خدمات نگهداری و بازرسی فنی را نیز به شما ارائه می‌دهند. به ­عنوان ­مثال تیم توانار با سال‌ ها تجربه در زمینه سرویس و نگهداری موتورخانه و ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه کنار شما عزیزان است.

  مجرب بودن کلیه اعضای تیم ما موجب شده تا کاربران خیال کاملاً راحتی از بهسازی و نوسازی موتورخانه‌ های خود داشته باشند. این امور خود منجر به صرفه‌ جویی در انرژی و کاهش هزینه‌ های مصرف می‌ شود. ترکیب این عوامل هزینه مربوط به نگهداری از موتورخانه را به یک هزینه جانبی تبدیل می‌ کند که در اغلب موارد می‌توان به سادگی آن را پرداخت کرد.

  اگرچه این موارد در رابطه با نصب موتورخانه بسیار مهم هستند و موجب افزایش طول عمر کلی موتورخانه می‌ شوند؛ اما در حال حاضر تعداد کمی از کاربران به چنین اقداماتی دست می‌ زنند. اگر می‌خواهید حرفه‌ ای عمل کنید، باید نگهداری و سرویس دوره‌ ای موتورخانه خود را نیز در نظر داشته باشید. این همان امری است که موجب تمایز شما با سایر کاربران می‌ شود.

  60 ماه
  گارانتی خدمات

  مشتری ما شوید

  طرح نوسازی و بهسازی

  طرح نوسازی و بهسازی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان جهت افزایش بهره وری، کاهش مصرف انرژی و هزینه های جاری

  سخن پایانی

  موتورخانه به طور قطع یکی از مهم‌ ترین تأسیسات موجود در هر ساختمان خاصی محسوب می‌ شود. موتورخانه‌ ها دارای اجزای مختلفی هستند و در سرمایش و گرمایش محیط زندگی ما نقشی اساسی را ایفا می‌ کنند؛ به همین دلیل مواردی همچون نصب آن‌ ها به شکل مناسب، باید مورد توجه قرار بگیرد.

  نصب موتورخانه نیازمند داشتن دانش فنی است. این امر تنها باید توسط متخصصانی صورت بگیرد که دارای توانایی‌های فنی و همچنین دانش لازم در این زمینه هستند. در غیر این صورت مشکلات مختلفی گریبان شما را می‌ گیرد. مجموعه توانار با سال‌ ها تجربه در این زمینه به شما عزیزان کمک می ­کند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر تنها کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما عزیزان را یاری کنند.