تعمیر چیلر خانگی

همه ما به دنبال یک سیستم تهویه عالی هستیم. چیلر خانگی از جمله مهم‌ ترین ابزاری ست که در این زمینه به ما کمک می‌ کنند. تعمیر چیلر خانگی به شما امکان می‌ دهد تا حتی پس از ایجاد مشکلات مختلف بتوانید دوباره از چیلر خود کمک بگیرید.

در تعمیر چیلر خانگی باید بدانیم که این دستگاه، بیشتر روی تراس یا پشت بام نصب می‌ شوند. آن‌ها با اندازه‌ های مناسب و همچنین توان بالای خود به ما کمک می‌ کنند تا حتی در گرم‌ترین روز های تابستان نیز دمای هوای درون خانه را به شکل مناسبی تنظیم کنیم. چیلر های خانگی با ارتباط دستگاه فن کویل‌ ها فعالیت می‌ کنند.

توان این چیلرها به حدی است که می‌ توانند بدون وقفه برای یک مدت طولانی فعالیت کنند، البته این امر زمانی ممکن خواهد بود که نگهداری از این دستگاه‌ ها به بهترین شکل انجام شود و سرویس چیلر به صورت دوره ای رعایت شود. در ادامه متن با ما همراه باشید تا به شما اطلاعات خوبی در مورد نحوه تعمیر چیلر خانگی و مسکونی، اهمیت تعمیر آن و … ارائه دهیم.

خدمات ما
اگر به خدمات تعمیر چیلر خانگی نیاز دارید، تماس بگیرید
  • تعمیر تخصصی چیلر خانگی
  • سرویس چیلر خانگی
  • راه اندازی اول فصل چیلر خانگی
  • همراه با گارانتی خدمات

نکات نگهداری استاندارد از چیلر خانگی

اهمیت نگهداری از چیلر را می‌ توان در راستای اهمیت تعمیر این دستگاه‌ ها دانست. در واقع، چنانچه بتوانید از چیلر مورد نظر خود به بهترین شکل ممکن نگهداری کنید، در اکثر مواقع اصلاً مشکل خاصی به وجود نمی‌ آید که برای حل آن به تعمیر چیلر خانگی احتیاج داشته باشید. به همین دلیل، بحث نگهداری و سرویس چیلر خانگی باید جدی گرفته شود.

یکی از مهم‌ترین نکات مربوط عدم نیاز به تعمیر چیلر خانگی، انجام بررسی‌ های دوره‌ ای برای عدم نشت بخش‌ های مختلف چیلر است. این کار را می‌ توان با یک بازرسی ساده، اما دقیق انجام داد. چنانچه کوچک‌ ترین نشتی خاصی در چیلر وجود داشته باشد، احتمال آن می‌ رود که راندمان دستگاه به شدت افت کند.

مورد دیگری که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم، بررسی کامل روند انتقال سیال در لوله‌ های دستگاه است. گاهی لوله‌ ها به دلیل نشست رسوب دچار گرفتگی می‌ شوند و نمی‌ توانند عملکرد مناسبی از خود نشان دهند. با یک سرویس مناسب و اسید شویی چیلر می‌ توان کلیه رسوب‌ ها را پاک کرد و راندمان چیلر را به بهترین حالت ممکن برگرداند.

نکات نگهداری چیلر خانگی

باید در زمان نگهداری چیلر میزان فریون سرمازا (گاز مبرد) موجود در دستگاه نیز بررسی شود، البته حتی در زمان تعمیر نیز باید به این مورد دقت لازم صورت گیرد. شاید تعجب کنید، اما در بسیاری از مواقع، نبود گاز مبرد به میزان کافی منجر به ایجاد مشکلات مختلف می‌ شود، مشکلاتی که شاید برای روزها چیلر را از کار بیندازند. موارد دیگری همچون بررسی میزان سختی آب نیز با نگهداری و تعمیر چیلر خانگی ارتباط دارند.

کلیه مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، باید حتماً توسط متخصصان خبره و با تجربه صورت بگیرند. تنها در این صورت می‌ توان اطمینان داشت که راندمان دستگاه چیلر خانگی بهبود می‌ یابد. از این رو، در صورت نداشتن آگاهی‌ های لازم نباید به ‌هیچ ‌وجه این امور را خودتان انجام دهید.

همه چیز درباره تعمیر چیلر تراکمی

صفر تا 100 تعمیر چیلر

اطلاعاتی که در زمان سرویس و تعمیر چیلر خانگی باید به تکنسین بدهید

در زمان سرویس و تعمیر چیلر خانگی نکات مختلفی مورد توجه قرار می‌ گیرند. هرچه میزان همکاری شما با تکنسین چیلر بیشتر باشد، روند سرویس و تعمیر با سرعت بیشتری پیش می‌ رود. برخی از افراد تصور می‌ کنند که به محض حضور تکنسین، وظایف آن‌ها به پایان می‌ رسد و تکنسین به عنوان یک مبارز باید به تنهایی به جنگ مشکلات مربوط به چیلر برود.

تکنسین‌ های حرفه‌ای همواره پیش از آغاز روند تعمیر یا سرویس، سؤالات مختلفی را از شما می‌ پرسند تا بتوانند به کمک پاسخ‌ های ارائه شده به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کنند. در واقع، شما با ارائه پاسخ‌ های صحیح به پرسش‌ های مطرح شده توسط تکنسین‌ ها نقش بسیار مهمی در زمینه سرویس و تعمیر چیلر خانگی ایفا می‌ کنید.

از جمله اطلاعات مورد نیاز تکنسین در زمان تعمیر چیلر خانگی این است که آخرین بار چه زمانی اقدام به انجام سرویس دستگاه کرده‌ اید. هرچه مدت زمان بیشتری از زمان آخرین سرویس گذشته باشد، احتمال وجود مشکلات پیچیده‌ تر بیشتر می‌ شود؛ بنابراین، اولین پرسش تکنسین چیلر در این رابطه خواهد بود.

مورد دیگری که معمولاً در مورد آن پرسش‌ هایی مطرح می‌شود، مشکلاتی هستند که کلیه ساکنان ساختمان با آن روبه‌رو شده‌ اند. به‌ عنوان ‌مثال، چنانچه ساکنان ساختمان تأیید کنند که قدرت کلی چیلر از نظر راندمان کاهش پیدا کرده است، می‌توان فهمید که احتمالاً چیلر چندین مشکل اساسی داشته و نیار به تعمیر چیلر خانگی است.

شناخت این موارد به علاوه سال نصب چیلر می‌ تواند به تکنسین درک کلی در رابطه با مسائل پیش رو دهد. اگر چه گزینه‌ هایی که به آن‌ ها اشاره کردیم، جزئی به نظر می‌ رسند، اما قطعاً تکنسین با دانش و آگاهی خود به موقع از آن‌ ها برای تسریع روند تعمیر چیلر خانگی بهره می‌ برد؛ بنابراین، به هیچ وجه از ارائه اطلاعات لازم خودداری نکنید.

مناسب‌ ترین زمان برای سرویس و تعمیر چیلر خانگی

همانند چیلر صنعتی، سرویس و تعمیر چیلر خانگی نیز در بازه‌ های زمانی مشخصی رخ می‌ دهد. همان ‌طور که بیان شد، سرویس این نوع چیلرها برای بهبود کلی عملکرد دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد و نمی‌ توان به سادگی از آن گذشت. به همین دلیل، بازه‌ های زمانی تعیین شده باید کاملاً اصولی باشند.

به طور کلی، می‌توان بازه‌ های زمانی مناسب برای سرویس چیلر خانگی را بازه‌های ماهانه، فصلی و سالانه معرفی کرد. توجه داشته باشید که چیلر های خانگی عموماً به اندازه چیلر های صنعتی تحت فشار زیاد قرار نمی‌ گیرند؛ بنابراین، معمولاً کمتر پیش می‌ آید که یک چیلر به شکل ماهانه سرویس شود. این مورد تنها در زمانی قابل انجام است که محیط قرارگیری چیلر به علت ورود گرد و غبار و ... اصلاً مناسب نباشد.

مناسب ترین زمان سرویس چیلر خانگی

سرویس‌ های فصلی یک انتخاب عالی در این زمینه محسوب می‌ شوند. مواردی همچون سرویس‌ های پیش از آغاز فصل گرما و همچنین پس از پایان آن در رابطه با این چیلر ها اهمیت اساسی دارند و باید حتماً نسبت به انجام آن‌ ها اقدام کرد. در سرویس‌ های پیش از فصل گرما، دستگاه به طور کامل بررسی می‌ شود تا مشکلی از نظر کارکرد نداشته باشد. سرویس‌ های پس از پایان فصل گرما نیز چیلر را برای ورود به فصول سرد سال آماده می‌ کنند.  

اگر قصد دارید عمر مفید چیلر خانگی خود را به بهترین شکل ممکن افزایش دهید، باید حتماً به فکر انجام سرویس‌ های سالانه و تعمیر چیلر خانگی باشید. هر چیلری که به شکل سالانه سرویس شود، می‌ تواند به بهترین شکل برای سال‌ های متمادی به فعالیت خود ادامه دهد، آن‌ هم بدون این که نیازی به تعویض قطعات آن و تعمیر چیلر خانگی وجود داشته باشد.

از این رو، چنانچه برایتان امکان‌ پذیر است، حتماً به سرویس‌ های فصلی چیلر دقت کنید. به هیچ وجه سرویس کردن سالانه دستگاه را از یاد نبرید. این دو مورد در کنار هم تضمین‌کننده کارکرد مناسب چیلر در فصول گرم سال هستند.  

متداول‌ ترین مشکلات چیلر خانگی

مشکلات مربوط به چیلر های خانگی همانند چیلر های صنعتی حول محور چند مورد خاص قرار دارند. این مشکلات متداول هستند و در بسیاری از موارد، حل کردن آن‌ ها می‌ تواند منجر به عملکرد صحیح چیلر شود، البته توجه داشته باشید که در برخی اوقات امکان دارد شاهد چنین مشکلات خاصی نباشیم و علت اصلی خرابی دستگاه گزینه دیگری تشخیص داده شود. به همین دلیل است که تنها متخصصان ویژه توانایی تعمیر چیلر خانگی را دارند.

یکی از اصلی‌ ترین مشکلاتی که می‌ توانیم در زمینه تعمیر چیلر خانگی به آن اشاره کنیم، کاهش راندمان کلی چیلر است. این گفته به شرایطی اشاره می‌ کند که چیلر مورد نظر دیگر توانایی سابق را ندارد و این موضوع را به وضوح می‌ توان حس کرد. برای مثال، حتی وقتی میزان پخش هوا توسط فن کویل را به حداکثر می‌ رسانید، تغییر خاصی در عملکرد دستگاه به وجود نمی‌ آید. این مشکل در بسیاری از موارد مربوط به خرابی قطعات اساسی دستگاه است.

متدوال ترین مشکلات چیلر خانگی خانگی

مورد دیگری که می‌ توان از آن به عنوان یک مشکل رایج یاد کرد و در صدد تعمیر چیلر خانگی برآمد، وجود نشتی در بخش‌ های مختلف دستگاه است. نشتی در لوله‌ های چیلر به دلیل مواردی همچون آسیب‌ های فیزیکی به وجود می‌ آید. به طور معمول، با تعویض لوله‌ های چیلر در بخش مربوطه می‌ توان چنین مشکل مهمی را به طور کامل حل کرد، البته تعویض لوله‌ ها یک امر تخصصی است و هر کسی نمی‌ تواند آن را انجام دهد.

نمی‌ توان از مشکلات رایج در چیلر های خانگی سخن گفت و به سر و صدای بالای آن‌ ها اشاره‌ ای نکرد. وجود مشکلات مختلف در نحوه عملکرد موتور و یا فن می‌ توانند دلیلی برای به وجود آمدن سر و صدا و یا افزایش شدید آن باشند. این سر و صدا در برخی از موارد به قدری افزایش پیدا می‌ کند که اصلاً امکان به‌ کارگیری چیلر وجود ندارد. در فرایند سرویس و تعمیر چیلر خانگی این سر و صدای بالا نیز برطرف خواهد شد.

چرا چیلر خانگی خنک نمی‌کند؟

خنک نکردن چیلر از آن دسته مسائلی است که هر فردی می‌ تواند با آن مواجه شود. این امر دلایل مختلفی دارد که تکنسین با بررسی همه آن‌ ها می‌ تواند مشکل مربوطه را حل کند. وقتی که چیلر خنک‌ سازی محیط را به شکل مناسبی انجام نمی‌ دهد، عملاً کارکرد اصلی خود را از دست داده است و نمی‌ توان از آن استفاده کرد. در این حالت، چیلر شما تنها در حال مصرف انرژی به شکل نامناسب است، اما به راستی چرا چیلر خنک نمی کند؟

کارشناسان امر بیان می‌ کنند که خنک نکردن چیلر احتمالاً به دلیل خراب شدن کمپرسور، سیستم مختص به تأمین فشار و یا فن کویل است. هر یک از این بخش‌ ها جزء قسمت‌ های اساسی یک سیستم تهویه مطبوع هستند و جای تعجبی ندارد که خراب شدن آن‌ها نهایتاً منجر به عدم خنک‌سازی دستگاه شود. چنانچه خنک نکردن مربوط به کمپرسور باشد، باید نسبت به بررسی گاز مبرد در روند تعمیر چیلر خانگی اقدام کرد.

اگر مشخص شود که سیستم تأمین فشار مشکل دارد، چاره‌ ای به جز تعمیر چیلر خانگی با جدا سازی کلیه قطعات و انجام تست‌ های گوناگون نیست. در بسیاری از موارد، نرسیدن انرژی لازم به این بخش علت اصلی عدم عملکرد به شکل مناسب است. تکنسین‌ ها با استفاده از ابزار خود می‌ توانند چنین مشکل حادی را برطرف کنند تا خنک‌ سازی چیلر به حالت عادی خود برگردد.

خراب شدن فن کویل‌ ها نیز خود زمینه‌ ساز کاهش راندمان دستگاه است. این مورد نیز باید به وسیله تکنسین‌ ها به خوبی تحت نظر گرفته شود تا بتوان یک راهکار مناسب برای آن پیدا کرد. به محض کاهش میزان خنک‌ سازی چیلر بهتر است دستگاه را به طور کامل از مدار خارج کنید و با یک شرکت مناسب برای تعمیر چیلر خانگی تماس بگیرید. هرچه زودتر این کار را انجام دهید، روند تعمیر با سرعت بهتری پیش می‌ رود.

علت سرد نکردن چیلر خانگی

چیلر هایی که در مناطق مسکونی مورد استفاده قرار می‌ گیرند، ممکن است با مشکلات گوناگونی روبه‌رو شوند. یکی از این مشکلات سرد نکردن چیلر است. علت سرد نکردن چیلر را می‌ توان به مواردی همچون گرفتگی شیر انبساط دستگاه ارتباط داد. این شیر خود از بخش‌ های مختلفی همچون دیافراگم، بدنه اکستنشن سوزن و ... تشکیل شده است.

علاوه بر این مورد، پایین بودن میزان دمای کندانسور یک علت دیگر برای سرد نکردن دستگاه‌ های چیلر است. شما به عنوان یک فرد عادی نیازی به شناخت جزئیات کامل مربوط به این موضوع ندارید و تنها کافی است کار را به تکنسین‌ های کاردان بسپارید. آن‌ ها با داشتن کلیه ابزار های مربوطه به راحتی دلایل مربوط به این موضوع را تشخیص می‌ دهند و نسبت به حل آن‌ ها و تعمیر چیلر خانگی اقدام خواهند کرد.

علت سرد نکردن چیلر خانگی

علت داغ شدن کمپرسور چیلر خانگی

داغ شدن کمپرسور به کار رفته در چیلر می‌ تواند دلایل مختلفی داشته باشد. این داغ شدن، دستگاه را از کار می‌ اندازد و حتی می‌ تواند منجر به ایجاد خطرات جانی شود. به همین دلیل، در صورت افزایش دمای کلی کمپرسور باید نسبت به تعمیر چیلر خانگی اقدام کرد تا خطری کسی را تهدید نکند.

علت داغ شدن کمپرسور چیلر را می‌ توان کثیف شدن فیلتر کندانسور دانست. متأسفانه بسیاری از افراد به این مورد توجهی ندارند و به همین علت، کندانسور به شدت کثیف می‌ شود. این نوع صافی ها برای کاهش میزان ورود گرد و غبار ساخته شده‌ اند و وقتی که دچار گرفتگی شوند، توانایی خود را در این زمینه از دست می‌ دهند. به همین دلیل، اولین کاری که برای حل مشکل داغ شدن کمپرسور باید انجام دهید، تمیز کردن کندانسور است.

علت داغ شدن کمپرسور

اگر میزان مایع مبرد مورد نیاز کمپرسور کمتر از حد عادی باشد، شاهد داغ شدن آن خواهیم بود. خوشبختانه امروزه در بسیاری از کمپرسور ها بخشی برای مشاهده میزان مایع مبرد بدون باز کردن دستگاه وجود دارد که می‌ توان به کمک آن سطح کلی مایع را مورد بررسی قرار داد.

تکنسین‌ های حرفه‌ ای از دستگاه خاصی به نام منیفولد گاز برای انجام این کار استفاده می‌ کنند. این دستگاه می‌ تواند به شکل کاملاً دقیق سطح کلی گاز موجود در کمپرسور را تشخیص دهد تا بتوان بعداً در زمان مناسب میزان آن را افزایش داد.

علائمی که نشان می دهد چیلر منزل شما به تعمیرات نیاز دارد

شناخت علائم نشان‌دهنده نیاز به تعمیر چیلر خانگی از جمله مواردی است که کلیه افراد باید با آن‌ آشنا باشند. بررسی چنین نکته مهمی به شما اجازه می‌دهد تا به محض وقوع هر یک از این علائم با یک تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید و جلوی افزایش میزان خرابی دستگاه را به طور کامل بگیرید.

اولین علامت مهمی که باید به آن اشاره کرد، روشن نشدن کمپرسور چیلر است. این علامت می‌تواند نشانگر خبرهای بدی برای عملکرد کلی دستگاه باشد. حتی در زمانی که کمپرسور روشن می‌شود، ولی در مدار قرار نمی‌گیرد، نیز باید هرچه سریع‌تر تعمیر چیلر خانگی را مد نظر خود قرار دهید.

علایم خرابی چیلر خانگی

مورد دیگری که باید از آن یاد کنیم، افزایش شدید میزان انرژی مصرفی دستگاه است. اگر حس می‌کنید که میزان انرژی مصرف چیلر شما به شکل بیش از اندازه‌ای افزایش داشته است، باید به فکر استفاده از خدمات تیم‌های تعمیر حرفه‌ای مانند توانار باشید. معمولاً این افزایش انرژی به سادگی و با توجه به قبوض قابل مشاهده است. سعی کنید میزان انرژی مصرفی را در دوره‌های زمانی مختلف همواره یادداشت کنید تا بتوانید از آن‌ها برای تکمیل یک ارزیابی دقیق کمک بگیرید.

نکته مهم

در برخی از موارد، چیلر بدون هیچ‌ گونه علامت خاصی از کار می‌ افتد. در واقع، پیش از این که بتوانید نشانه خاصی را در این زمینه تشخیص دهید، چیلر دچار مشکل می‌ شود و در این شرایط، به یک متخصص تعمیر چیلر خانگی نیاز پیدا می‌ کنید. در این حالت، احتمالاً دوست دارید چیلر را به طور شخصی بررسی کنید تا به مشکلات آن پی ببرید، اما نباید به سراغ انجام چنین کاری بروید.

چیلری که بدون ایجاد هیچ نشانه خاصی و به صورت ناگهانی از کار می‌ افتد، به احتمال زیاد مشکلات بسیار زیادی را در خود مخفی کرده است. چنین امری برای افرادی که از دانش تخصصی تعمیر چیلر خانگی آگاه نیستند، خطرات جانی بالایی را به همراه دارد. بارها مشاهده شده است که افراد به دلیل رعایت نکردن این نکته دچار صدمات فیزیکی مختلفی شده‌ اند. به همین دلیل، اگر برای جان خود اهمیت قائل هستید، لطفاً فقط از تعمیر کاران مجرب کمک بگیرید.

اهمیت تعمیر به موقع چیلر خانگی

چیلر های خانگی در فصل گرما یار و یاور ما هستند. آن‌ ها به ما کمک می‌ کنند تا دمای بسیار بالای موجود در این فصل را به طور کامل پشت سر بگذاریم و فعالیت‌ های مورد نظرمان را در منزل انجام دهیم. تعمیر نکردن چیلر بلافاصله پس از مشاهده ایرادات مختلف می‌ تواند نتایج ناخوشایندی را به همراه داشته باشد.

یکی از این نتایج، افزایش کلی هزینه تعمیر چیلر خانگی است. وقتی که چیلر مشکل خاصی دارد، اما همچنان از آن کار می‌کشید، سایر قطعات سالم دستگاه نیز تحت فشار قرار می‌ گیرند. هر دستگاهی حتی چیلر ها در زمان افزایش میزان فشار بیشتر خراب می‌ شوند. این در حالی است که با استفاده از خدمات مناسب به راحتی می‌ توان جلوی چنین موضوعی را گرفت.

اهمیت تعمیر چیلر خانگی به موقع

توصیه می‌ کنیم که حتماً در زمان مشاهده هر یک از نشانه‌ های خراب شدن چیلر به فکر تعمیر آن باشید. شاید در نگاه اول تعمیر چیلر خانگی زمان‌ بر به نظر برسد، اما نمی‌ توان تنها به این دلیل از اهمیت آن کاست. راه اندازی چیلر خانگی تنها در شرایطی مجاز است که مشکلات مربوط به دستگاه با انجام تعمیرات خاص به طور کامل رفع شده باشند.

سرویس چیلر سقفی (فن کویل)

فن کویل‌ ها (Fan coil) یکی از مهم‌ ترین بخش‌ های مربوط به چیلر های خانگی به شمار می‌ آیند. در واقع، ما به کمک فن کویل‌ ها می‌ توانیم از پتانسیل و عملکرد کلی چیلر ها بهره ببریم. چنانچه فن کویل دچار مشکل خاصی باشد، اصلاً امکان استفاده از روند خنک‌ سازی چیلر وجود ندارد؛ بنابراین، لازم است که تعمیر چیلر خانگی و سرویس فن کویل‌ ها نیز مورد بررسی قرار بگیرد و نسبت به آن اقدام شود.

امروزه فن کویل‌ ها در مدل‌ های گوناگونی عرضه می‌ شوند، اما به جرئت می‌ توان گفت که فن کویل‌ های سقفی توکار محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به سایر مدل‌ ها دارند. این نوع فن کویل‌ ها با محیط یکپارچه می‌ شوند و بدون تغییر خاصی در دکوراسیون، امکان استفاده از قابلیت تهویه مطبوع را برایمان فراهم می‌ کنند. در زمان سرویس کردن این محصولات از بخش‌ های مختلفی همچون فیلترها، الکتروموتور و ... بازدید خواهد شد.  

سرویس چیلر سقفی نیز باید طبق یک بازه زمانی مشخص صورت بگیرد. این بازه زمانی می‌ تواند به شکل ماهانه، فصلی و یا سالانه باشد. عموماً در بازدید های سالانه می‌ توان کلیه مشکلات را عیب‌ یابی و حل کرد. این موارد در کنار هم منجر به افزایش عمر مفید دستگاه می‌ شوند که خود یک امتیاز مثبت است.

سرویس چیلر سقفی

برخلاف تصور افراد، حتی در زمانی که چیلر سقفی بدون هیچ مشکل خاصی فعالیت می‌ کند، نیز باید نسبت به سرویس کردن آن اقدام کرد. این که یک چیلر عملاً اختلالی در عملکرد خود ندارد، به این معنا نیست که بدون سرویس کردن می‌ توان از آن استفاده کرد.

شما باید به این نکته توجه داشته باشید که سرویس‌ های نامنظم همانند عدم تعمیر چیلر خانگی نتیجه‌ ای به جز خراب شدن کامل دستگاه و ایجاد هزینه‌ های گزاف ندارد. هزینه مربوط به سرویس این چیلر ها چندان بالا نیست و واقعاً نباید نگرانی خاصی در این باره داشته باشید. مجموعه توانار با کادر حرفه‌ ای خود خدمات ارزشمندی را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می‌ دهد.

سرویس مربوط به برج خنک کننده چیلر

برج خنک‌ کننده یکی از مهم‌ ترین و کاربردی‌ ترین اجزای سیستم‌ های تهویه مطبوع در جهان بوده و به همین دلیل، سرویس برج خنک کننده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که بخشی از خدمات سرویس چیلر به شمار می رود. این دستگاه که با نام کولینگ تاور (cooling tower) نیز شناخته می‌ شود، ابعاد و اندازه‌ های گوناگونی دارد، ولی همگی آن‌‎ها یک وظیفه را دنبال می‌ کنند ...

سخن پایانی

چیلرهای خانگی این امکان را به ما می‌دهند تا در فصول گرم سال از دمای مناسب محیط زندگی خود نهایت لذت را ببریم. به همین دلیل، مباحثی همچون سرویس و تعمیر چیلر خانگی مذکور اهمیت بالایی دارند. چیلرهای خانگی را باید در صورت ایجاد هرگونه مشکلی سریعاً تعمیر کرد.

تعمیر چیلر خانگی توسط متخصصانی صورت می‌گیرد که در این زمینه سال‌ها تجربه و مهارت دارند. مجموعه توانار با استفاده از برترین کارشناسان موجود در این زمینه به شما یاری می‌رساند. در صورتی که با پرسش خاصی در رابطه با تعمیر چیلرهای خانگی روبه‌رو هستید، حتماً با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید تا شما را یاری کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + شش =