تعمیر منبع موتورخانه

همه ما امروزه از تاسیسات موتورخانه‌ استفاده می‌‌کنیم. چه در محیط‌ های صنعتی و چه در محیط‌ های مسکونی،‌ موتورخانه‌ ها نقش بسیاری مهمی را در زندگی ما بر عهده دارند. یکی از بخش‌ های مهم موتورخانه، منبع آن محسوب می‌شود که معمولاً از نوع دوجداره است. تعمیر منبع دوجداره موتورخانه وقتی ضروری خواهد بود که منبع، دیگر کارکرد مناسبی را از خود نشان ندهند.

از آنجا که منبع موتورخانه یک بخش بسیار حیاتی به شمار می‌آید، در صورت خراب بودن و یا وجود هرگونه نقص و ایرادی در آن باید سریعاً‌ اقدامات لازم جهت حل مشکلات به وجود آمده انجام گرفته و تعمیر موتورخانه استارت بخورد. تنها در این شرایط می‌توان اطمینان داشت که موتورخانه دوباره عملکرد مناسبی خواهد داشت. تعمیر منبع دوجداره موتورخانه امری تخصصی است و باید تنها توسط افراد ماهر و مجرب صورت گیرد. در ادامه متن قصد داریم صفر تا صد روند تعمیر منبع دوجداره مهم از موتورخانه را مورد بررسی قرار دهیم، ما را همراهی کنید. 

به طور کلی می‌توان بیان کرد که هر موتورخانه شامل اجزای گوناگونی است. از بین این اجزا می‌توان به مواردی همچون مشعل، لوله‌ها، مخزن سوخت و منبع اشاره کرد. هر یک بخش‌ های مذکور دارای هدف و کارکرد مشخص خود هستند،‌ در واقع یک موتورخانه تنها زمانی به خوبی عمل خواهد کرد که این بخش‌ های مختلف به صورت همگن و هم‌ زمان با یکدیگر فعالیت کنند.

منبع موتورخانه یک قطعه عظیم استوانه‌ای شکل است که دور تا دور آن را به کمک ورق گالوانیزه فولادی پوشانده‌ اند. اگر تعداد این ورق‌ های پوششی دو عدد باشد،‌ به آن منبع به خصوص یک منبع دوجداره گفته می‌شود. در درون بخش داخلی منبع، آب سرد شهری قرار مي‌گیرد.

این در حالی است که در گپ (gap) یا فاصله میان بخش داخلی و داخلی، آب گرم شده توسط دیگ یا بویلر جای خواهد گرفت. این ترکیب ساده و در عین حال کاربردی موجب شده است تا منبع موتورخانه همواره به عنوان یکی مهم‌ترین بخش‌ های چنین ساختار هایی شناخته شود. در زمان تعمیر منبع دوجداره موتورخانه تمامی بخش‌ هایی که به آن‌ ها اشاره کردیم به طور کامل مورد بررسی قرار می‌ گیرند تا حتی کوچک‌ ترین ایراد مربوط به آن‌ ها نیز مشخص شود.  

اصلی‌ ترین وظیفه یک منبع در موتورخانه، نگهداری از آبی است که برای راه‌اندازی سیستم گرمایشی مدنظر به آن نیاز داریم. برخلاف تصور، به هیچ وجه نمی‌توان از آب جاری برای راه‌ اندازی چنین سیستم‌ هایی استفاده کرد. به همین دلیل باید در همان ابتدای روند ساخت موتورخانه، تصمیمات حساسی در مورد انتخاب یک منبع مناسب و همچنین محل قرارگیری آن گرفته شود.

با توجه به کلیه موارد گفته شده می‌توان بیان کرد که منبع‌ های دوجداره یک شکل از ساختار های انتقال حرارت محسوب می‌شوند که برخلاف سیستم‌ های انتقال حرارت مستقیم کار می‌کنند. منبع گرمای ایجاد شده به کمک مشعل را به کلیه ساکنان ساختمان مدنظر انتقال می‌دهد.

خدمات ما
اگر به خدمات تعمیر منبع دوجداره موتورخانه نیاز دارید، تماس بگیرید
  • تعمیر تخصصی منبع دوجداره موتورخانه
  • تعویض منبع دوجداره
  • رفع نشتی منبع دوجداره
  • حل مشکل گرم نشدن منبع

بررسی علت های خرابی منبع دوجداره موتورخانه

یکی از مهم‌ ترین مواردی که در زمان تعمیر منبع دوجداره موتورخانه مورد توجه قرار می‌گیرد، بررسی علت‌ های خرابی این بخش مهم از ساختار موتورخانه است. بررسی کردن دلایل موجود در این زمینه امری عادی نیست و تنها با کمک دستگاه‌ ها و ابزار های بسیار پیشرفته می‌توان نسبت به انجام این کار اقدام کرد.

این همان موضوعی به شمار می‌رود که کارشناسان خبره در مورد آن آشنایی کاملی دارند و تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا علت خرابی منبع را به شکل مناسبی تشخیص دهند. چنین موضوعی از این زاویه حائز اهمیت است که اگر عیب‌ یابی به شکل صحیح صورت نگردد، عملاً سایر مراحل روند تعمیر منبع دوجداره به هیچ وجه قابل انجام نیست. منبع‌ های دوجداره مدرن از بخش‌ های مختلفی تشکیل شده‌ اند که بررسی هر یک از آن‌ ها مستلزم داشتن دانش‌ ویژه است.

یکی از علت‌ های خرابی منبع دوجداره که عموماً اکثر تعمیرکاران با آن مواجه می‌شوند، سوراخ بودن این بخش است. سالم بودن سطح بیرونی و درونی منبع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و قاعدتاً سوراخ بودن هر یک از بخش‌ها نهایتاً منجر به خارج شدن آب گرم تهیه شده می شود و نیاز به تعمیر منبع دوجداره و رفع نشتی آن است.

تعمیرکاران حرفه‌ ای در تعمیر منبع دوجداره، در همان مراحل اولیه بازرسی منبع به چنین موارد خاصی پی می‌برند. حتی در بسیاری از موارد ممکن است کاربران عادی متوجه سوراخ بودن منبع موتورخانه خود نشوند، اما یک تعمیرکار حرفه‌ای این موضوع را به سرعت تشخیص می‌دهد.

پس از علت‌ های خرابی منبع دوجداره، روند تعمیر منبع دوجداره آغاز می‌شود. این روند بسته به نوع خرابی و علت آن ممکن است از چند ساعت تا چند روز به طول بینجامد. در این بازه زمانی لازم است صبر داشته باشید و کار را به کاردان بسپارید. تعمیرکاران مجرب تمام سعی و تلاش خود را به کار می‌گیرند تا روند تعمیر منبع دوجداره در کوتاه‌ ترین زمان ممکن به پایان برسد. همکاری مداوم با آن‌ ها می‌تواند در این رابطه کمک‌ کننده باشد.

بررسی علت های خرابی منبع دوجداره موتورخانه

اقدامات ضروری جهت افزایش طول عمر منبع دو جداره موتورخانه

اکثر کاربرانی که به تازگی اقدام به تعمیر منبع دوجداره موتورخانه یا تعویض آن کرده‌اند همواره پرسش‌ هایی را در مورد راهکار های اساسی جهت افزایش طول عمر این بخش مهم از موتورخانه مطرح می‌کنند. با دانستن راه حل‌ های حیاتی در این رابطه می‌توانید با خیال راحت از منبع مدنظر خود برای سال‌ های مختلف بدون هیچ‌گونه مشکل خاصی استفاده کنید، آن هم بدون اینکه نیازی به پرداخت هزینه مجدد جهت تعمیر منبع موتورخانه وجود داشته باشد.

اولین و مهم‌ ترین موردی که در این رابطه باید در چک لیست شما قرار بگیرد، تعیین یک بازه زمانی مشخص جهت بازدید متخصصان از منبع مربوطه وبه طور کلی سرویس و نگهداری موتورخانه است. بازرسی‌ های دوره‌ای بهترین راهکار موجود جهت جلوگیری از خراب شدن منبع و افزایش طول عمر آن هستند. این موضوع نه تنها در رابطه با منبع، بلکه درباره سایر بخش های موتورخانه نیز به طور کامل صحت دارد. در طول این بازرسی‌ ها منبع به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در آينده شاهد خراب شدن ناگهانی آن و نیاز فوری به تعویض یا تعمیر منبع دوجداره موتورخانه نباشیم.

گزینه دیگری که منجر به افزایش طول عمر کلی منبع موتورخانه شما می‌شود، استفاده از لوله‌کشی موتورخانه به صورت استاندارد و صحیح است. بسیاری از کاربران هزینه‌ بسیار زیادی را برای خریداری یک منبع جدید پرداخت می‌کنند، اما به بحث لوله‌کشی هیچ توجه خاصی ندارند و به سراغ ارزان ترین لوله‌ های موجود در بازار می‌روند. به طبع چنین موردی در بلند مدت موجب خراب شدن خود منبع نیز می‌شود.

نصب منبع به شکل صحیح از جمله مواردی است که به منظور افزایش طول عمر این بخش مهم از موتورخانه باید به آن دقت داشته باشید. این امر منجر به کاهش نیاز شما به تعمیر منبع دوجداره در سال‌ های‌ آتی خواهد شد. نصب منبع و به طور کلی نصب موتورخانه یک امر بسیار اساسی است و تنها باید به دست متخصصان ویژه انجام گیرد. در زمان نصب منبع باید به نکات مختلفی توجه کرد، مثلاً منبع دوجداره باید حتماً در سطح بالاتری از دیگ موتورخانه جای بگیرد.

عایق کاری منبع دوجداره برای افزایش بازدهی

عایق کاری منبع یکی دیگر از راه‌ کار های عالی به منظور افزایش بازدهی این بخش از موتورخانه محسوب می‌شود که باید در اولویت کلیه کاربران قرار بگیرد. عایق‌ کاری یا اینسولیشن منجر به عدم هدر رفت انرژی خواهد شد و در نتیجه حتی به منظور کاهش هزینه‌ های سوخت نیز کاربرد دارد. بهتر است پس از تعمیر منبع دوجداره نسبت به عایق‌ کاری کامل این بخش مهم اقدام شود.

امروزه علاوه بر منبع، بخش‌ های دیگری همچون لوله‌ های سیستم موتورخانه نیز به طور کامل عایق‌ کاری می‌شوند. این موضوع موجب می‌شود تا شاهد کوچک‌ ترین هدر رفت انرژي حتی در زمان انتقال حرارت بین لوله‌ ها و سطح درونی منبع نیز نباشیم که خود یک خبر خوب است.

عایق‌ کاری منبع دوجداره منجر به افزایش مقاومت این بخش در برابر آسیب‌ های فیزیکی نیز می‌شود. منبعی که به طور کامل عایق‌ بندی شده باشد از آسیب‌ هایی همچون سوارخ شدن تا حد بسیار زیادی در امان است. از سوی دیگر، عایق‌ بندی منبع موجب می‌شود تا این بخش در برابر فشار بسیار زیاد آب گرم مقاومت خوبی داشته باشد.  

برای عایق‌ کاری یک منبع از متریال‌ های مختلفی استفاده می‌شود. این متریال‌ها باید به نحوی منبع را پوشش دهند که یک لایه ضخیم در سطح بیرونی آن ایجاد شود. این لایه می‌تواند به طور کامل منبع را در دل خود جای دهد تا بتوانیم از کلیه مزایای مربوط به عایق‌کاری منبع دوجداره استفاده ببریم.

در برخی از موارد، محیطی که منبع در آن قرار دارد آنقدر از نظر آب و هوایی نامناسب است که حتی عایق‌ کاری بیرونی باید به شکل سالانه یا حداقل هر چند سال یکبار تعویض شود. خوشبختانه هزینه مربوط به عایق‌ کاری مجدد چندان بالا نیست و به همین دلیل توصیه می‌شود که چنین موضوع مهمی را جدی بگیرید تا کمتر به خدمات تعمیر منبع دوجداره موتورخانه دچار شوید. در حالت کلی باید بیان کرد که با عایق‌ کاری به شکل صحیح، میزان احتمال نیاز به تعمیر منبع دوجداره کاهش خواهد یافت.

صفر تا 100 ساخت کلکتور موتورخانه

علت گرم نشدن منبع دوجداره

علت گرم نشدن منبع دوجداره را می‌توان به موارد مختلفی پیوند دارد. یک علت ساده که در بسیاری از موارد نادیده گرفته می‌شود، خاموش بودن پیلوت است. اگر پیلوت خاموش باشد مشعل کار نمی‌کند و در نتیجه آبی گرم نمی‌شود که منبع انتقال یابد. در این صورت نیاز به تعمیر منبع دوجداره موتورخانه نخواهد بود. 

مورد دیگری که باید در این زمینه به آن اشاره کرد، قطع شدن دیگ بخار است. این مشکل خود می‌تواند به دلیل خراب شدن فیوز دیگ بخار رخ دهد. معمولاً با تعویض کردن فیوز می‌توان چنین مشکل مهمی را به طور کامل حل کرد. همچنین از دلایل دیگری که ممکن است آب منبع دو جداره گرم نشود، مربوط به خرابی مشعل موتورخانه باشد که در این صورت نیاز به تعمیر مشعل موتورخانه است. 

علت گرم نشدن منبع دوجداره و تعمیر منبع دوجداره

سوراخ شدن منبع دوجداره و تعمیر آن

ضروری است که در مبحث تعمیر منبع‌ دوجداره به موضوع سوراخ شدن این محصول نیز نگاهی بیندازیم. سوراخ شدن منبع دوجداره یک علت بسیار اساسی در عدم عملکرد صحیح این بخش از موتورخانه است. این امر در هر شرایطی و هر محیطی ممکن است رخ دهد و نمی‌توان گفت که منبع‌ ها به طور کامل در برابر چنین موضوعی مصون هستند. البته، اگر از منبع‌ های بسیار با کیفیت استفاده کنید، احتمال رخ دادن چنین موضوعی کاهش پیدا می‌کند. علائم سوراخ شدن منبع دو جداره شامل ریزش آب از بخش درونی و همچنین کاهش دمای آب است.

دلایل مختلفی می‌توانند منجر به سوراخ شدن منبع دوجداره و در نتیجه نیاز به تعویض یا تعمیر منبع دوجداره شوند. از جمله این دلایل باید به ضعیف شدن جوشکاری‌ های داخلی و بیرونی منبع اشاره کرد. این موضوع وقتی اهمیت پیدا می‌کند که از یک منبع بسیار قدیمی استفاده کنید. با گذشت زمان، نقاط جوشکاری‌ شده در این منبع‌ ها آن استحکام و دوام سابق خود را از دست می‌دهند و به همین دلیل نمی‌توانند به شکل مناسبی از آب نگهداری کنند.

بنابراین، اگر از منبع‌ های قدیمی استفاده می‌کنید، احتمال می‌رود که دلیل سوراخ شدن ‌آن‌ ها چنین موضوع مهمی باشد. مورد دیگری که باید از آن به عنوان دلیل سوراخ شدن منبع دوجداره یاد کرد، کیفیت بد آب وارد شده به منبع است. آبی که به شکل درست تصفیه نشده باشد می‌‌تواند اثرات بسیار بدی را بر روی ساختار کلی منبع بگذارد و باعث خرابی و در نتیجه تعمیر منبع دوجداره شود. 

آب‌ های تصفیه نشده شامل مواد شیمیایی زیادی هستند که تماس آن‌ها با بخش داخلی منبع موجب سوراخ شدن آن می‌شود. به همین دلیل، باید همواره بر تمیزی آب وارد شده به درون منبع و به طور کلی آب موجود در موتورخانه توجه داشته باشیم. تعمیر منبع دوجداره سوراخ شده قابل انجام است و می‌توان با جوشکاری‌ های مناسب به طور کامل این مشکل را حل کرد.

علائم و نشانه هایی که نشان می دهد منبع دوجداره باید تعویض گردد

در این بخش از متن قصد داریم به علائم و نشانه‌ هایی بپردازیم که با مشاهده آن باید به فکر تعمیر منبع دوجداره یا تعویض آن باشیم. توجه داشته باشید که در برخی از موارد ممکن است چند مورد از این علائم به شکل همزمان مشاهده شوند. در چنین مواردی شرایط منبع کاملاً بحرانی است و هرچه سریع‌ تر باید نسبت به تماس با متخصصان ویژه اقدام کرد.

  • کاهش میزان سطح آب در دیگ

نخستین موردی که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم، کاهش میزان سطح آب در دیگ است. به طور کلی توصیه می‌شود که مقدار آب موجود در دیگ بخار یا بویلر بهتر است به میزان نصف حجم کلی مخزن تعیین شود.

اگر این تناسب رعایت نشود ( کاهش میزان سطح آب در دیگ )، آب مدنظر ما سرد خواهد شد. با توجه به همین مورد می‌توان به سادگی پی برد که فشار مخزن دوازده الی پانزده پی اس آي است. اگر چنین شرایطی به وجود آمده باشد، معمولاً می‌توان با باز کردن شیر آب، مشکل مربوطه را حل کرد. اگر حتی پس از باز کردن شیر آب این مشکل حل نشد، راه حل اصلی تعویض کردن منبع است.

  • رسوب داشتن منبع

همان‌‌طور که پیش از این بیان کردیم، در برخی از محیط‌ ها آب تصفیه نشده وارد منبع می‌شود. این موضوع به سادگی می‌تواند منجر به ایجاد رسوب بسیار زیاد در داخل منبع مدنظر ما بشود. افزایش رسوب نیز نتیجه‌ ای به جز خراب شدن منبع و عدم انتقال آب به دنبال ندارد.

متأسفانه در برخی از موارد، این رسوب‌ها به حدی افزایش پیدا می‌کنند که چاره‌ای به جز تعویض منبع وجود ندارد و حتی تعمیر منبع دوجداره نیز چاره‌ساز نیست. اگر در محیطی زندگی می‌کنید که چنین آب‌ آلوده‌ای دارد، بهتر است به فکر تهیه تصفیه‌ کننده‌ های قوی و خاصی باشید که می‌توانند حجم عظیمی از آب را به شکل مناسب تصفیه کنند.

  • گرم نشدن منبع حتی در صورت باز بودن شیرهای رفت و برگشت

اگر سطح درونی منبع دچار مشکل شده باشد، حتی در صورت باز بودن شیر های رفت و برگشت نیز شاهد گرم شدن آب درون منبع نخواهیم بود. این موضوع نیز یک نشانه اساسی در زمینه نیاز به تعمیر منبع دوجداره محسوب می‌شود که باید به آن توجه داشته باشیم.

  • افزایش مصرف سوخت بی‌دلیل

اگر حس می‌کنید که میزان مصرف سوخت موتورخانه به شکل بی‌ دلیل در حال افزایش است، احتمالا مشکل خاصی در منبع یا سیستم‌ های متصل به آن وجود دارد. اگر منبع به خوبی گرم نشود،‌ مشعل و بویلر به شکل مداوم فعالیت می‌کنند و همین فعالیت بی‌وقفه منجر به افزایش مصرف سوخت می‌شود.

تعمیر منبع دوجداره در این شرایط کاملاً حیاتی است، زیرا این فعالیت بی‌ وقفه علاوه بر افزایش مصرف سوخت می‌تواند عمر مفید سایر بخش‌ های موتورخانه را به شکل نا مناسبی کاهش دهد. کارشناسان تعمیر انواع منبع موتورخانه به خوبی با این مسئله آشنایی دارند و می‌توانند دلیل اصلی خراب منبع را تشخیص دهند.

علائم و نشانه هایی که نشان می دهد منبع دوجداره باید تعویض گردد

بهترین جایگزین برای منبع دوجداره موتورخانه

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا به جای تعمیر منبع دوجداره خود به سمت جایگزین کردن آن بروند. امروزه دو محصول کلی در این زمینه وجود دارد که هر یک از آن‌ها جایگزین‌ های خوبی برای چنین منابعی به شمار می‌روند. این دو محصول عبارت‌ اند از منبع‌ های کویلی آب گرم و مبدل‌ های صفحه‌ای.

مهم‌ ترین تفاوت بین محصولات مدنظر را می‌توان ساختار آن‌ها دانست. در منبع‌ های کویلی آب گرم، آب باید در ابتدا توسط دیگ به به بخار یا آب با حرارت بسیار بالا تبدیل شود. در گام بعدی همین آب داغ یا بخار آب به وسیله یک سری لوله‌ های ساخته شده از جنس مس به چرخش در خواهند آمد.

پس از ایجاد تبادل گرمایی مورد نیاز بین آب داغ یا بخار آب، لوله مسی به طور کامل از کویل مربوطه به بیرون انتقال پیدا می‌کند و در نهایت یک بار دیگر وارد دیگ خواهد شد. همین تبادل ساده منجر به گرم شدن آبی می‌شود که در درون منبع موتورخانه قرار گرفته است. در واقع در این منبع‌ ها حرارت نه به صورت مستقیم، بلکه به صورت کاملاً تبادلی انتقال پیدا می‌کند. نکته جالب در مورد این منبع‌ ها را می‌توان عایق‌بندی بخش بیرونی آن‌ ها دانست. این عایق‌بندی موجب می‌شود تا میزان هدر رفت گرما به حداقل ممکن برسد.

منبع‌ های دارای مبدل صفحه ای به جای لوله‌ های مسی از یک سری صفحه تخت کمک می‌گیرند. به این صفحه‌ ها لایه‌ های مبدل حرارت نیز گفته مي‌شود، زیرا وظیفه دارند تا حرارت را به شکل غیر مستقیم به آب درون مخرن انتقال دهند. در این نوع منبع‌ ها، صفحات مدنظر به کمک فولاد ضد زنگ ساخته مي‌شوند، زیرا این متریال به بهترین شکل ممکن حرارت را از یک سطح به سطح دیگر منتقل می‌کند. برای تعمیر منبع دوجداره موتورخانه یا تعویض آن با هر یک از موارد فوق، باید با کارشناسان امر تماس بگیرید.

بهترین جایگزین برای منبع دوجداره موتورخانه

هزینه تعمیر و تعویض منبع دوجداره

از جمله مهم‌ ترین مواردی که باید حتماً در مورد آن صحبت کنیم، هزینه تعویض منبع دو جداره و همچنین هزینه تعمیر منبع دوجداره است. متأسفانه باید به این نکته اشاره کنیم که امکان ارائه یک رقم کلی در این زمینه وجود ندارد،‌ زیرا این هزینه خود به پارامتر ها و فاکتور های گوناگونی وابسته است که هر یک به نحوی آن را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

از جمله پارامتر های موثر در این رابطه باید به نوع فعالیت مورد نیاز اشاره کنیم. طبیعتاً هزینه مربوط به تعمیر منبع دوجداره موتورخانه با هزینه مربوط به تعویض آن به طور کامل متمایز است. هم تعویض و هم تعمیر باید با دقت بسیار بالایی صورت گیرد تا بتوان از منبع مربوطه برای سال‌ های متمادی بدون مشکل خاصی بهره برد. این مورد نیز به طور مستقیم به مهارت پرسنل تعمیرکار موتورخانه بستگی خواهد داشت و هرچه مهارت آن‌ها بیشتر باشد، هزینه کلی تعویض یا تعمیر منبع دوجداره موتورخانه افزایش پیدا می‌کند.

در کنار دستمزد پرسنل تعمیرکار نباید بحث هزینه‌ های جداگانه مربوط به تعمیر منبع دوجداره موتورخانه را از یاد ببریم. در بسیاری از موارد، علت اصلی خراب شدن منبع، سوراخ شدن یکی از لایه‌ های درونی آن است. برای حل این مشکل نیز باید جوشکاری حرفه‌ ای صورت بگیرد که خود مستلزم تهیه ابزار آلات مخصوص این کار یعنی موتور جوش، میل جوش و... است.

مورد دیگری که در رابطه با محاسبه اجرت تعویض منبع دوجداره باید به آن اشاره کنیم، مدت زمانی است که طول می‌کشد تا این کار انجام گیرد. قاعدتاً تعویض منبع‌ های عظیم به مدت زمان بیشتری نیاز دارد و این امر به معنای لزوم پرداخت هزینه‌ های بیشتر است.

البته، علی رغم موارد فوق، اگر بتوانید از خدمات تیم‌ های مجربی همچون تیم ما بهره‌مند شوید،‌ امکان تعویض یا تعمیر منبع دوجداره مدنظرتان با نازل‌ ترین قیمت ممکن وجود دارد. ما تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ ایم تا رضایت کاربران عزیز خود را جلب کنیم.

صفر تا 100 تعمیر دیگ موتورخانه

سخن پایانی

موتورخانه‌ ها را می‌‌توان ساختار هایی ضروری دانست که در زندگی ما نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. داشتن یک موتورخانه سالم مسلتزم داشتن یک منبع سالم است. منبع‌ های موتورخانه که عموماً از نوع منبع دوجداره هستند نیز ممکن است با مشکلات مختلفی رو به‌ رو شوند که برای حل‌ آن‌ ها باید از تعمیرکاران حرفه‌ ای تعمیر منبع دوجداره موتورخانه کمک بگیرید. هر موتورخانه دارای منبع مختص به خود است و به همین دلیل روند تعمیر ممکن است در شرایط مختلف، به طور کامل متمایز باشد.

بررسی و حل و تعمیر منبع دوجداره موتورخانه امری تخصصی محسوب می‌شود و به همین دلیل هیچ فردی به غیر از کارشناسان خبره و ماهر در این زمینه نباید نسبت به انجام عملیات خاصی در این زمینه اقدام کنند. اگر با نشانه‌ های خراب شدن منبع رو به‌ رو شده‌ اید، هرچه سریع‌ تر با تیم تعمیرکار ما تماس بگیرید تا در کوتاه‌ ترین زمان به شما عزیزان یاری برسانیم. به یاد داشته باشید یک موتورخانه تنها وقتی به درستی فعالیت می‌کند که از یک منبع یا تانکر آب مناسب برخوردار باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 14 =