موتورخانه ها یکی از مهم ترین تاسیسات به شمار می روند که گرمایش و سرمایش به آن وابسته است. بازسازی و نوسازی موتورخانه در سال های اخیر به دلیل افزایش هزینه ها از اسقبال ویژه ای توسط مشتریان ما برخوردار شده است. با بازسازی و نوسازی موتورخانه، میزان بهره وری افزایش و میزان مصرف انرژی به طور چشم گیری کاهش می یابد. تیم توانار در کنار شماست تا بتوانید به بهترین شکل ممکن موتورخانه خود را بازسازی کرده و تا مدت های طولانی از گرمایش و سرمایش آن لذت ببرید. 

متاسفانه در ساختمان ها و مجموعه های صنعتی، تا موتورخانه به مشکل جدی نخورد، برای تعمیر و نگهداری آن اقدامی اساسی انجام نمی دهند. به همین دلیل موتورخانه ها زودتر از زمانی که باید عمر کند، فرسوده شده و مشکلات آن شروع می شود. با توجه به طراحی اولیه، انتخاب تجهیزات، برند قطعات، نحوه ساخت و نگهداری موتورخانه، میزان عمر مفید موتورخانه ها از 15 سال تا حتی 50 سال نیز است. هر چند با گذشت زمان، هر موتورخانه ای فرسوده شده و نیاز به بهسازی و نوسازی پیدا خواهد کرد. 

اگر مدیر یک ساختمان مسکونی یا مجموعه درمانی، اداری، تفریحی و صنعتی هستید، با ما همراه باشید تا درباره جزئیات بیشتر طرح نوسازی و بهسازی موتورخانه ها اطلاعات کسب کنید. 

سوالاتی که ممکن است
از ما داشته باشید

اگر بازسازی و نوسازی موتورخانه ها بصورت صحیح انجام شود، باعث طولانی شدن طول عمر تجهیزات موتورخانه ای، استفاده کمتر از انرژی و باعث ایجاد مشکلات کمتری در گرمایش و سرمایش محیط می شود.

بهتر است هر چه سریعتر برای بازسازی و نوسازی موتورخانه قدیمی خود اقدام کنید. اگر دیرتر نسبت به تعمیرات و تعویض قطعات اقدام کنید، متحمل هزینه های بیشتری خواهید شد.

اگر طی کارکرد موتورخانه با مشکلاتی مانند نبود قطعات جایگزین، فرسودگی تجهیزات و کاهش بهره وری مواجه شویم باید به فکر بازسازی و نوسازی موتورخانه بیفتیم.

بعد از چندین سال و زمانی که موتورخانه بارها نیاز به تعمیر پیدا کرده باشد، بعد از خرابی مجدد نیاز است که یک بازسازی کلی انجام بگیرد. شاید بازسازی کل موتورخانه، هزینه زیادی را برای ساختمان در پی داشته باشد؛ اما برای مدت طولانی‌تری، موتورخانه دچار خرابی و قطعی، تعویض و تعمیر مجدد نخواهد شد.

  • خرابی کمتر تجهیزات موتورخانه ای مانند چیلر ها و دیگ ها و …
  • افزایش طول عمر تجهیزات موتورخانه
  • صرفه جویی در هزینه و وقت در طول چندین سال بعد از نوسازی موتورخانه
  • افزایش عملکرد و بهره وری
  • افزایش ایمنی محیط موتورخانه و ساکنین در برابر خطرات احتمالی
  • هزینه زیاد در ابتدای انجام کار و نوسازی وسایل
  • هزینه نگهداری با تمرکز بیشتر برای افزایش اطمینان از تجهیزات موتورخانه ای

عواملی مانند شدت و میزان خرابی، تعمیری یا تعویضی بودن تاسیسات موتورخانه، تاثیر مستقیمی روی قیمت نهایی بازسازی موتورخانه می گذارد.
هر چه خسارات و آسیب به تجهیزات کمتر باشد، هزینه های نوسازی و تعویض و تعمیر کمتری به همراه دارد.

آخرین پروژه ها

نمونه کار نوسازی و بهسازی

نمونه کار بهسازی و نوسازی موتورخانه
تعویض چیلر جذبی با چیلر تراکمی